מתי נכון וכדאי לעשות שאיבת שומן?

ניתוח לשאיבת שומן הינו ניתוח אסתטי המאפשר “היפטרות” מעודפי שומן במיקומים ספציפיים (כמו: ירכיים, מותניים) בתוצאות מדהימות, מהירות, וכמעט ללא סיכונים. מהי שאיבת שומן ולמי היא מתאימה? על כך ועוד – במאמר שלפניכם

שאיבת שומן היא דרך נהדרת לגוף חטוב יותר – אבל זה אינו הליך שיכול להחליף תזונה נכונה

בניגוד להליך של הרזיה, בו מתכווצים תאי השומן הקיימים בגוף, שאיבת שומן היא תהליך כירורגי שבמהלכו מוצאים תאי שומן קיימים מהגוף. התהליך מספק פתרון נהדר עבור אלה מבינינו אשר סובלים מהצטברות של שומן במיקומים, כמו שיפולי הבטן, מותניים, ירכיים, זרועות, ועוד. ההליך הוא פשוט, הוא נעשה בהרדמה מלאה או בהרדמה מקומית באם מדובר בשאיבת שומן ממיקומים מועטים; והתוצאות נפלאות. חשוב לדעת, כי שאיבת שומן אינה מהווה אלטרנטיבה לשמירה על תזונה בריאה ואורח חיים מאוזן או לדיאטת הרזייה. אם אתם נמצאים בעיצומה של דיאטת הרזייה, נמליץ לכם להמתין עם תהליך שאיבת השומן עד שהמשקל החדש שלכם יתייצב להשגת התוצאות האופטימאליות.

למי מתאימה שאיבת שומן?

כיום, נהנים מן האפשרות להחזיר לגוף את מראהו החטוב והצעיר מיליוני נשים וגברים מסביב לעולם, בגילאים שונים ומסיבות שונות. עם זאת, נציין כי במרבית המקרים מוטב לבצע את הניתוח לשאיבת שומן לפני גיל 50 – שכן לאחר גיל 50 העור מאבד מן האלסטיות שלו והוא פחות נוטה להימתח מחדש לאחר הניתוח.

המועמדים לניתוח שאיבת שומן הם אלה שהם בעלי משקל גוף ממוצע, ואשר סובלים מצבירה ממוקדת של שומן. שיחה עם הרופא המנתח תציג בפניהם את האפשרויות לניתוח שאיבת שומן (או אפשרויות אחרות שיתאימו יותר – כמו ניתוח קיצור קיבה לאלה המעוניינים בהרזיה ולא בשאיבת שומן) ובמהלכה יציג הרופא תחזית ריאלית לתוצאות ניתוח שאיבת השומן ביחס למאפיינים האישיים של המטופל וציפיותיו.

הפרופיל הרפואי של המעוניינים בשאיבת שומן ומחלות כמו יתר לחץ דם, סוכרת, מחלות נשימתיות ואחרות, גם הם רלוונטיים בעיקר לקביעת ההתאמה להליך והסיכויים לסיבוכים. אצל מעשנים – יומלץ בדרך כלל על הפסקת עישון טרם ההליך ולאחריו.

מה גודל השינוי בהליך שאיבת השומן?

הליך של שאיבת שומן נחשב “קטן” כאשר נשאבים עד שלושה ליטרים של שומן מאזור או שניים בגוף. שאיבת שומן של עד ארבעה ליטר נחשבת הליך ממועט בסיכונים בעל תוצאות נפלאות. המשמעות היא “הסרה” של עד ארבעה ליטרים של שומן (שווה ערך בערך לשלושה קילוגרמים) מאזורים רוויי שומן וחיטוב מיידי של מוקדים נבחרים בגוף.

שוקלים שאיבת שומן? חשוב שתבחרו במנתח מקצועי ומנוסה

אחד הנושאים החשובים בשאיבת שומן היא הבחירה ברופא מנתח שהוא מתאים לכם. תהליך איכותי של שאיבת שומן, בעל תוצאות מצוינות וליווי מקצועי, כמו גם החלמה מהירה והפחתה משמעותית בסיכוי לסיבוכים, יושגו על ידי בחירה מדוקדקת של הרופא לשאיבת השומן. הבחירה במרפאה מקצועית, בעלת ניסיון עם מטופלים בעלי פרופיל דומה, וברופא מנתח שילווה אתכם החל מן המפגש הראשון ועד להחלמתכם המלאה, כולל ייעוץ מקצועי טרם ההליך ולאחריו – תגדיל את הסיכויים להשגת הליך בעל תוצאות מושלמות.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
ניתוחים נוספים
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג