כיצד להתכונן לשאיבת שומן?

ניתוח שאיבת שומן הינו ניתוח המאפשר עיצוב מחדש של אזורים שונים בגוף: ביניהם בטן, עכוזים, ירכיים ברכיים ואחרים. הניתוח מאפשר לטפל במוקדי השמנה מקומיים ולהשפיע על צורת הגוף, הדימוי העצמי, איכות החיים ושמחת החיים. למי מתאים ניתוח שאיבת שומן, וכיצד מתכוננים לניתוח כזה? על כך ועוד – במאמר שלפניכם.

ניתוח שאיבת שומן – המאפשר גוף מעוצב

ניתוח שאיבת שומן הינו ניתוח במהלכו מבוצעים מספר חתכים קטנים (ברוחב של כחמישה מילימטרים), דרכם מוחדרת צינורית המאפשרת לשאוב תאי שומן באזור המבוקש ולהקטין את נפחו. מומלץ לשאוב מן הגוף לא יותר משלושה עד ארבעה ליטרים של שומן בכל ניתוח (אפשר יותר אך זה יותר מסוכן). בכל ניתוח אפשר לשאוב שומן ממקומות שונים בגוף. הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית, בהתאם לאופי הניתוח מספר אזורי שאיבה וכמות השומן שרוצים לשאוב ובהעדפות של במנותח/ת . גם זמן הניתוח נקבע לפי מספר אזורי שאיבה וכמות השומן שנשאב ויכול לקחת בין מס’ דקות למס’ שעות. במרבית המקרים משתחררים המטופלים לביתם ביום הניתוח (המנותח/ת מושאר/ת להשגחה למשך מספר שעות. זמן השהייה תלוי בקצב ההתאוששות של המטופל/ת).

למי מתאים ניתוח שאיבת שומן?

ניתוח שאיבת שומן הוא הליך אסתטי ואינו מתאים לאנשים שרוצים לרדת במשקל באופן כללי. ניתוח שאיבת שומן מומלץ כאשר ישנם בגוף ריכוזי שומן מקומיים. המקומות השכיחים לניתוחי שאיבת שומן הם: בטן, מותניים, הזרועות, ירכיים, ברכיים, סנטר, או חזה (בעיקר אצל גברים). כאמור, ניתן בהחלט לשלב מספר אזורים לשאיבת שומן באותו הניתוח, ובתנאי שסך כמות השומן שתישאב אינה גדולה מדי וזאת – על מנת שלא לגרום לטראומה גדולה מדי לגוף, ולאפשר החלמה מהירה ובמינימום סיבוכים. אפשר לשאוב כמויות גדולות  של שומן – במספר הליכים שונים.

כיצד מתכוננים לניתוח שאיבת שומן מיטבי?

אם החלטתם שאתם מעוניינים לעבור ניתוח שאיבת שומן – הנה כמה נושאים שכדאי לתת עליהם את הדעת לפני מועד הניתוח:

במרבית המקרים יש צורך לבצע מספר בדיקות רפואיות לפני הניתוח – כמו בדיקות דם, צילום חזה, אק”ג, וכדומה. הבדיקות יותאמו על ידי הרופא המנתח למנותח, על פי גילו, מצבו הבריאותי והיקף הניתוח. חשוב לעדכן את הרופא בהיסטוריה הרפואית שלכם ועל התרופות שאתם נוטלים באופן קבוע או זמני לקראת הניתוח. יתכן שינוי באופן נטילת התרופות לקראת הניתוח. כמו כן, מומלץ להפסיק לעשן לקראת הניתוח – היוועצו ברופא המנתח בנוגע להמלצות שיתאימו לכם. גם חלק מתוספי התזונה הניטלים על בסיס קבוע, כמו למשל אומגה 3 או שמן דגים, משפיעים על דילול הדם – וחשוב ליידע את הרופא שלכם, במהלך פגישת הייעוץ, אודות כל תרופה או תוסף שאתם נוטלים.

חשוב לרכוש מבעוד מועד חגורת לחץ או מחוך שיאפשר ירידת בצקות וכיווץ העור באזור המנותח. החלמה מושלמת והדוקה, הפחתת כאבים או הגבלה בתנועה שתחושו.

ניתוח שאיבת שומן – חשוב לבחור במנתח מנוסה

איכות הניתוח שלכם, התוצאה הסופית, והסיבוכים שתחוו, הם תוצאה ישירה של איכות הרופא המנתח שתבחרו. אם תבחרו מנתח מקצועי, מנוסה, ידידותי, שיתאים לכם – תוכלו לקבל הדרכה טרם הניתוח, ניתוח מקצועי ותוצאות מושלמות וליווי בתהליך ההחלמה שיאפשר גוף מעוצב יותר וחיוך רחב יותר.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
ניתוחים נוספים
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג