שאיבת שומן

שאיבת שומן הוא ניתוח המתאים לנשים או גברים אשר סובלים מעודפי שומן המצטבר באזורים שונים בגוף.
מטרת הניתוח לפסל ולעצב את הגוף על ידי סילוק שומן שהצטבר באזורים לא רצויים ואין כל אפשרות להתפטר ממנו בדרך אחרת כגון פעילות גופנית או דיאטה.

שאיבת שומן

שאיבת שומן (ליפו סקציה) הינו הליך כירורגי באמצעותו ניתן להסיר שומן מאזורים שונים בגוף. התהליך כולל חתך קטן בעור אליו מוחדרת צינורית חלולה ודקה. במהלך הטיפול מכוון המנתח את הצינורית אל מצבורי השומן ושואב אותם אל מחוץ לגוף.

עם השנים עבר התהליך גלגולים רבים וכיום, תודות להתפתחויות טכנולוגיות רבות, ניתן לבצע שאיבת שומן באופן קל ובטוח יותר ותוצאות מרחיקות לכת.

על פי רוב שאיבת שומן נעשית במטרה להצר היקפים באזורים כמו הבטן, הירכיים והישבן אך לא מן הנמנע לבצע שאיבת שומן גם באזורים אחרים כמו אזור הפנים, הצוואר, רגליים וזרועות. משך הניתוח ותהליך ההחלמה תלויים בהיקף שאיבת השומן אבל ככלל אצבע ניתן לומר שמדובר בתהליך החלמה קצר יחסית.

מתי נכון וכדאי לעשות שאיבת שומן ?

  • כאשר אזורים שונים בגוף אינם מגיבים לדיאטה בריאה והתעמלות. אצל נשים מדובר בדרך כלל באזור החיצוני של הירכיים והמותניים ואצל גברים אלו הם המותניים והגב שנוטים לא לשתף פעולה עם ניסיונות הרזייה.
  • הצטברות שומן לא סימטרית, עם ריכוזי שומן גדולים באזורים שונים בגוף (ליפודיסטרופיה).
  • גדילת יתר של שדיים אצל גברים (גניקומסטיה).
  • כאשר אובחנו גידולי שומן שפירים גדולים (ליפומה).

מה קורה אחרי שאיבת שומן?

החזרה אל השגרה היא תהליך קצר יחסית. רוב המטופלים יכולים לעמוד ולנוע כבר מהרגע בו עוברת השפעת ההרדמה ולשוב אל חייהם הרגילים כמה ימים (או שבועות – תלוי בהיקף הניתוח) מאוחר יותר.
הסממנים הוויזואליים נראים לעין לאחר מס’ שבועות עד חודש והם הולכים ומשתפרים עם ירידת הנפיחות . לאפקט הוויזואלי המלא לוקח בין מספר חודשים לשנה.

חשוב לדעת כי שאיבת שומן בפני עצמה אינה מהדקת את העור מעל האזור המטופל ולכן, לאחר שאיבת שומן העור מעל לאזור המטופל עלול להראות רפוי ולרוב מתכווץ במהלך הזמן (תלוי בכמות השאיבה, אזור השאיבה, גיל המטופלת ואיכות העור). לרוב העור יחזור למצבו הקודם כעבור 6 חודשים בממוצע כאשר עור צעיר עבה יותר וגמיש יותר יכול להחלים מהר וטוב יותר ואילו עור מבוגר יותר פחות גמיש ויותר דק מתכווץ יותר זמן ופחות טוב.

תופעות לוואי נפוצות

שאיבת השומן המתבצעת תחת ידו המנוסה של רופא מומחה בחדר ניתוח מתאים ומצוידת היטב היא הליך בטוח למדי אך עדיין ישנן מספר תופעות לוואי נפוצות יחסית שבהחלט כדאי לדעת עליהן.

  • נפיחות זמנית, הופעת שטפי דם ותחושת נימול (הרדמות/עקצוץ) באזור המנותח.
  • הצטלקות לא יפה באזור החתך.
  • עור רפוי ושקעים כתוצאה מהחלל שנוצר מתחת לעור.

השורה התחתונה על שאיבת שומן

שאיבת שומן הינו ניתוח פלסטי פופולרי שיכול לשנות את המראה החיצוני של כל אדם וכתוצאה מכך להגביר את הביטחון העצמי של המנותח או המנותחת ולשפר את איכות חייהם. יחד עם זאת חשוב לומר כי מדובר בניתוח לכל דבר ולא בקיצור דרך אל פנטזיה חלומית וכדאי להתייחס אליו בכובד הראש הראוי.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג