ניתוח מתיחת ירכיים

עם השנים, בשל שינויים באיכות העור, שינויים הורמונאליים, ירידות ועליות במשקל ואירועים אחרים בחיים, כל אלה גורמים לעור באזור הירכיים כמו גם באזורים אחרים בגוף להפוך לפחות גמיש ורפוי יותר. במיוחד  בירכיים הפנימיים נוצרים עודפי עור שיוצרים קפלים ו”שקיות” שמפריעים למראה האסתטי של הירכיים. ניתוח מתיחת ירכיים (באנגלית: Thigh Lift) מאפשר הסרת עודפי עור ושומן ומעניק לרגל מראה חלק, גמיש, אסתטי וצעיר. הכל על ניתוח מתיחת ירכיים – במאמר שלפניכם.

ניתוח מתיחת ירכיים – מה הוא ולמי הוא מתאים?

בעיקר במקרים של עודפי עור משמעותיים בירכיים, למשל לאחר ירידה משמעותית במשקל נשארים עודפי עור גדולים  ואזורי ריכוז שומן לא סימטריים, שמכערים מאוד את צורת הירך והרגל כולה. ככל שהעור דק יותר וכמות השומן גדולה יותר, אז נוצרות מעין “שקיות” שמעוותות את צורת הרגל.  ניתוח מתיחת ירכיים מאפשר הסרת עודפי שומן ועור ולעצב את צורת הרגל. מדובר בשינוי דרמטי במראה ובהורדה של בין מידה אחת לשתיים במידת המכנס. הניתוח מאפשר העלמה של קמטים בחלק הקדמי של הירכיים ובחלק האחורי מתחת לעכוז לקבלת מראה חלק, גמיש וצעיר של הרגל. המראה החלק נשמר כל עוד המשקל נשאר יציב.

הניתוח מתאים במיוחד לבני 18 ומעלה שיש להם צבר משמעותי של שומן או עור עודף בירכיים, ושאינם סובלים מעודף משקל משמעותי. הניתוח מתאים במיוחד למי שמשקלם יציב ושאין עלייה או ירידה משמעותית של משקל בעתיד הנראה לעין (כולל הריונות). אם המועמד/ת לניתוח עבר/ה ניתוח בריאטרי (ניתוח לקיצור קיבה) – יש להמתין עם ניתוח מתיחת ירכיים עד שהגוף יתייצב במשקלו הסופי. כמובן, שבמהלך הפגישה המקדימה לניתוח חשוב לספר לרופא אודות המצב הרפואי הכללי, כגון; מחלות כרוניות, רגישויות ותרופות הניטלות באופן קבוע. נושא נוסף שייבחן הוא צורת הירכיים ומיקום החתך – שיקבע את מיקומה של הצלקת שתיוותר לאחר הניתוח, בדרך כלל במעלה הירך הפנימית, קרוב למפשעה.

מהלך הניתוח וההחלמה ממנו

הניתוח למתיחת ירכיים אורך בדרך כלל בין שעתיים לשלוש, והוא מבוצע בהרדמה מלאה. במרבית המקרים, ניתן להשתחרר מאשפוז לאחר מספר שעות ולאחר התפוגגות השפעתם של חומרי ההרדמה (ובתנאי שיש דרך בטוחה להגיע הביתה) – ואז אין צורך באשפוז ללילה לצורך השגחה.

מהלך הניתוח כולל עיצוב הירכיים באמצעות שאיבת שומן מאזורים בירכיים, הסרת עודפי העור, מתיחת העור בירכיים ועיצובם מחדש. לרוב העור נתפר בתפרים פנימיים הנמסים במשך הזמן.

לאחר הניתוח, יתבקש המנותח לחבוש מחוך אלסטי מהודקת, אשר מאפשר לחץ מתון על אזור הניתוח, על מנת למנוע היווצרות בצקות ונפיחויות. הצמדה והתכווצות טובה של העור תקל על מהלך ההחלמה. בימים הראשונים מתארים המטופלים תחושה של אי נוחות, לעיתים כאבים קלים – ניתן להתגבר על תחושות אלו באמצעות נטילת משככי כאבים בהתאם להוראות הרופא.

מומלץ לנוח לפחות שבוע  עד שבועיים לאחר הניתוח, ובזמן ההחלמה מומלץ להימנע מפעילות מרובה. תוצאות ניתוח מתיחת ירכיים, בדרך כלל נראות מיד לאחר הניתוח, אולם המראה הסופי מתקבל בתוך כשלושה חודשים עד חצי שנה מיום הניתוח.

ניתוח מתיחת ירכיים – רק במרפאה מנוסה ומקצועית

מרפאת ד”ר ברודובסקי לניתוחים פלסטיים מזמינה אתכם לבצע ניתוח מתיחת ירכיים בליווי מנתח פלסטי מנוסה, מקצועי וקשוב, וצוות שילווה אתכם החל משלב הבחירה לעבור את הניתוח ועד להחלמה מלאה ותוצאות מושלמות. התקשרו וקבעו פגישת ייעוץ לניתוח, עוד היום.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
ניתוחים נוספים
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג