האם יש בעיה לעלות במשקל אחרי מתיחת בטן?

 ניתוח מתיחת בטן הוא חלומן של נשים רבות, שמראה הגוף שלהן השתנה עם השנים – למשל לאחר לידות, דיאטות, תקופות של חוסר בפעילות גופנית, ועוד. באופן טבעי, טונוס השריר נפגע עם השנים באזור הבטן התחתונה, וגם העור מאבד מהאלסטיות שלו. התוצאה – אזור רופס יותר, ופחות אסתטי.

בטן מדולדלת משפיעה לא רק על המראה החיצוני ובחירת הבגדים שלכן – היא משפיעה גם על הדימוי העצמי, הביטחון ושמחת החיים. על כן, ניתוח מתיחת בטן, אשר מבוצע על ידי מנתח פלסטי מעולה בעל ניסיון, עשוי להיות בדיוק ההליך שיחזיר לכן את שמחת החיים. ניתוח מתיחת בטן הוא שתוצאותיו הטובות ומשמחות נראות מיד אחרי הניתוח ונשמרות לאורך זמן. אולם, חשוב לדעת כי רק שמירה על הרגלי תזונה נכונה ואורח חיים בריא – יבטיחו שמירה של תוצאות הניתוח לאורך זמן. מה קורה כאשר יש עלייה במשקל לאחר ניתוח מתיחת בטן? כל הפרטים, לפניכן.

 עברתם מתיחת בטן? אל תעלו במשקל

 ניתוח מתיחת בטן מאפשר הידוק של שרירי הבטן ומתיחת העור לקבלת מראה של בטן שטוחה ומתוחה, שאופיינית לנשים צעירות ומחוטבות (בעיקר לנשים לפני לידות). המראה עשוי להיות מושלם – רענן, מתוח, שטוח, ומודגש; והוא יאפשר למי שעברה מתיחת בטן לבחור בגדים יותר צמודים, לחוש טוב יותר בנוגע למראה הגוף שלה ולנהל מערכת יחסים אינטימית בגישה חופשית ופתוחה יותר.

 עם זאת, ההצלחה של ניתוח מתיחת הבטן נמשכת לאורך זמן, רק כאשר השרירים המהודקים נשמרים במצב בריא ופעיל, ולא נוצרים שוב עודפי שומן באזור הבטן התחתונה. כלומר, עלייה במשקל או הבחירה שלא לקיים שגרה מוקפדת של פעילות גופנית ובפרט אימון עבור שרירי הבטן – תביא בדרך כלל לאובדן של המראה של הבטן השטוחה, בתוך פרקי זמן משתנים.

 נחדד ונאמר – עלייה במשקל לאחר ניתוח מתיחת בטן, עלולה לפגום משמעותית במראה השטוח והרענן של הבטן ולהביא לדלדול מחודש של האזור. על מנת להימנע מהרס של מראה הבטן המוצלח, חשוב גם לשמור על משקל גוף תקין, גם לבחור בתזונה בריאה שתסייע בשמירה על הבטן החטובה, וגם להקפיד על שגרה קבועה של פעילות גופנית.

 לקראת ניתוח מתיחת בטן? מנתח פלסטי מקצועי ידריך וילווה לפני הניתוח

אחד התפקידים המהותיים של מנתח פלסטי מקצועי, טרם ניתוח מתיחת בטן, הגדלת חזה או כל ניתוח אחר, הוא להכין את המטופל או המטופלת ולהסביר לו/לה, כיצד ישתנו אורחות החיים, אם יבחרו לשמור על השינוי במראה הגוף. לצד ההכנות והליווי, מנתח פלסטי מקצועי ואיכותי גם ילווה את המטופל לאורך שלבי ההחלמה ויאפשר בחירה מושכלת של ניתוחים פלסטיים שיתאימו לשגרת החיים שלכם ויאפשרו תוצאות מושלמות לאורך זמן.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
ניתוחים נוספים
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג