האם ניתן לעשות אימוני בטן לאחר ניתוח מתיחת הבטן?

ניתוח מתיחת בטן נחשב בארץ ובעולם לאחד הנפוצים ביותר בין הניתוחים האסתטיים של הגוף. ניתוח מתיחת בטן מאפשר להחזיר את הבטן למצב שטוח, מהודק, ומעוצב – במיוחד לאחר הריונות ולידות, או לאחר ירידה משמעותית במשקל.

לאחר ניתוח מתיחת בטן אפשר לחזור לשגרה בתוך כשבועיים עד שלושה. אולם מבחינת החזרה לפעילות גופנית, במיוחד כזו שיוצרת מאמץ על שרירי הבטן, המצב מורכב יותר. ההמלצה הרפואית היא שלא לחזור לשגרת אימונים המפעילה את שרירי הבטן בתוך חודשיים עד שלושה ולעיתים אף ארבעה חודשים מיום הניתוח. הבחירה לחזור בתוך זמן קצר מידי לשגרת פעילות גופנית הכוללת תרגילים לשרירי הבטן – מסוכנת, ועלולה לפגוע בתהליך ההחלמה ובתוצאות הניתוח ואף לגרום לנזקים.

אם כך, חזרה לשגרת אימונים ופעילות גופנית תבוצע רק בתיאום עם הרופא המנתח ולאחר תום תקופת ההחלמה של שרירי הבטן. חזרה לשגרה של פעילות גופנית מבוקרת  תסייע לשמור על תוצאות הניתוח, ועל בטן מהודקת וחלקה לאורך שנים רבות.

החזרה ההדרגתית לשגרה של פעילות גופנית

לאחר ניתוח מתיחת בטן, מומלץ מספר ימים ללכת כפופים מעט ולשכב על הגב עם ברכיים מעט מכופלות על מנת למנוע  מתיחת יתר על העור שמתוח מאוד ממילא. במהלך הימים הראשונים שלאחר הניתוח, יורד המתח של העור ואז אפשר  ללכת ולשכב רגיל. כדי להצמיד את העור שהורם אל דופן הבטן, להוריד בצקות ולשמור על שרירי הבטן  שהודקו במהלך הניתוח , מומלץ על חבישת חגורת בטן במשך תקופה של חודש לפחות. במרבית המקרים, כאשר שגרת העבודה אינה מאומצת מבחינה גופנית, החזרה לשגרה מלאה תיארך כשבועיים עד שלושה. לאחר כשישה שבועות ניתן להתחיל בשגרת אימונים – בדרך כלל ללא הפעלה מאומצת של שרירי הבטן שהשתתפו בניתוח (הליכות, רכיבה על אופניים, ופעילות ספורטיבית מתונה אחרת). עם החזרה לשגרת אימונים – שמרו על “קשיבות” גבוהה לגופכם והפסיקו את האימון בכל מקרה של אי נוחות או כאבים.

חוזרים לשגרת האימונים, ושומרים על גוף בריא ועל בטן שטוחה

לאחר כשלושה חודשים, ובליווי הרופא המנתח, תוכלו לשוב לשגרת פעילות גופנית שתכלול הפעלת לשרירי הבטן. התהליך של החזרת שרירי הבטן לכושר הוא תהליך איטי ומדורג. כשאתם חוזרים להתאמן, חשוב שתזכרו כי שרירי הבטן עברו טראומה, ועל כן, לא תוכלו לעמוד באותה כמות של חזרות בתרגילי הבטן של טרום הניתוח – הקפידו על מספר מצומצם של תרגילי בטן, והעלו את הכמות ורמת המאמץ באופן הדרגתי ומבוקר, תוך התחשבות במצב הגופני ובקצב ההחלמה האינדיווידואלי של השרירים.

ניתוח מתיחת בטן איכותי, ליווי מקצועי, וחזרה מהירה לשגרה

אחד המשתנים המשפיעים במיוחד על איכות מתיחת הבטן שלכם, כמו גם על תהליך ההחלמה ממנו, הוא הרופא המנתח שתבחרו. חשוב לדעת, כי רופא מנתח פלסטי מקצועי, מנוסה וקשוב, אשר ילווה אתכם החל משלב ההתלבטות הראשונית ועד להחלמה מלאה – ישפיע הן על תוצאות הניתוח והן על החוויה עצמה, על נינוחות ההחלמה ועל שביעות הרצון של כל מנותח.

ד”ר שלמה ברודובסקי מחזיק בניסיון של מעל 30 שנה בתחום הניתוחים הפלסטיים ביניהם, הגדלת חזה, מתיחת בטן, שאיבת שומן ועוד.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
ניתוחים נוספים
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג