ניתוח להצמדת אוזניים

מטרת הניתוח  לעצב ולהצמיד את האפרכסת  הבולטת והרחוקה מדי מהראש .

הסיבות לאוזניים בולטות  יכולות להיות: קונכיות מוגדלות או לא צמודות מספיק אל הראש . חסרת בהתפתחות , חלקית או מלאה של הכפל הפנמי של הסחוס – הנקרא אנטי הליקס, או שניהם יחד.

לאוזניים  בולטות אין שום משמעות תפקודית אלא אסתטית בלבד . אוזניים בולטות יכולות לגרום להפרעה פסיכולוגית וחברתית קשה , במיוחד בילדים.  . ילדים  שלא  ירצו ללכת לגן או לבית הספר “כי הילדים מציקים להם ומכנים אותם בשמות גנאי שונים.” בעיות העלולות לגרום להפרעות בהתפתחות החברתית ובביטחונו העצמי של הילד.

ההורים צריכים להיות מודעים וערים לבעיה, לזהותה בעוד מועד  כדי למנוע משקעים בעתיד. ההורים הינם אלה הצריכים ליזום  את רעיון לניתוח רק כאשר הם מתרשמים  שזה באמת מפריע לילד ולא כאשר זה מפריע להם והילד מצידו לא ממש מודע לבעיה שמבחנתו אינה קיימת.  הילד הוא זה שאמור לרצות בניתוח.

הניתוח יכול להתבצע  בכל גיל  החל מגיל 5-6 , גיל  בו האוזן מפסיקה להתפתח ומגיעה לגודלה ולצורתה הסופית. לרוב רצוי לבצע את הניתוח לפני שהילד מתחיל מסגרת חדשה כמו גן או בית ספר או לחילופין כשהמשפחה עוברת דירה למקום חדש.

הניתוח יכול להתבצע בהרדמה מקומית אם או בלי טשטוש, או בהרדמה כללית .

המטופל יכול להשתחרר לביתו כעבור מס’ שעות.

הניתוח מתבצע דרך חתך בעור בצד האחורי של האוזן (במקום ניסתר) מפרידים את העור מהסחוס, משחזרים את הקפל בסחוס,  אם יש צורך מקטינים אותו ע”י כריתת רצועה דקה של הסחוס, מקפלים אותו על עצמו  ליצירת בליטה בקדמת האוזן ותופרים ע”י מספר תפרים.  בצורה כזו מתקפלת האוזן אחורה ובולטת פחות.  הטיפול בקונכייה כולל הצמדתה אל הראש ע”י  מספר תפרים ובמידת הצורך  אפשר גם להקטין את הקונכייה.  לאחר עיצוב והצמדת האוזן מסירים את העור העודף שמאחורי האוזן.  בתום הניתוח  האוזניים נחבשות ע”י תחבושת קלה אותה אפשר להסיר כעבור מספר שעות . מומלץ  לחבוש במשך חודש רק ללילה לצורך הגנה על האוזניים. החבישה יכולה להתבצע ע”י  ריפוד קל וסרט אלסטי.

לאחר הניתוח האוזניים נפוחות מעט ואף יכולים להופיע שטפי דם קלים  שחולפים לאחר כשבוע עד שבועיים.

כמו בכל ניתוח גם בניתוח אוזניים יכולים להיות סיבוכים  גם אם הם נדירים יחסית.

כגון: זיהום היכול להתפתח לאחר הניתוח ולפגוע בעור ובסחוס שתחתיו.

דימום שיכול לגרום להיווצרות קרישי דם ומחייב טיפול כירורגי דחוף.

היוצרות צלקות קילואידיות  ( צלקות עבות ובולטות מאוד).

כמו כל איבר זוגי אחר בגוף גם האוזניים שונים זה מזה, בצורה, במבנה ובדרגת הבלט.

 מטבע הדברים גם לאחר הניתוח  האוזניים אינן זהות לחלוטין זה לזו.

בלט חוזר של האוזן – חזרה לצורתה הקודמת,  דורשת התערבות כירורגית נוספת.

חשוב לציין שתהליך הריפוי שונה מאדם לאדם. בכל מקרה את התוצאה הסופית רואים רק כעבור מס’ חודשים.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
ניתוחים נוספים
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג