צלקות לאחר ניתוח אף

התהליך לקראת ניתוח אף מלווה באין ספור סימני שאלה וחששות שמתבהרים אט אט. אחד מאותם סימני השאלה וללא ספק בין החששות המובילים בדרך לניתוח אף סובב סביב נושא הצלקות והאם בכלל יש צלקות לאחר ניתוח אף ואם כן, מה אפשר לעשות בנידון? במאמר זה ננסה לסקור את העניין לעומק ולספק את מירב התשובות העדכניות ביותר בנושא.

האם יש צלקות לאחר ניתוח אף?

צלקת היא תוצאה של ריפוי פצע. לכן לאחר רפוי הפצע תמיד נשארת צלקת שיכולה להיות בולטת פחות או בולטת יותר, נראת פחות או נראת יותר, אך תמיד לאחר רפוי של החתך הניתוחי תישאר צלקת. צורת הצלקת תלויה במס’ גורמים:

  1. מיקום הצלקת על פני העור.
  2. סוג העור.
  3. מתח על הצלקת בזמן הריפוי.
  4. זיהום.
  5. עישון.

במהלך ניתוח אף סגור אין שום סיבה להישארות צלקת חיצונית מכיוון שכל החתכים נעשים בפנים דרך הנחיריים.

מקרה נוסף בו תתכן צלקת הינו מקרה של ניתוח הצרת נחיריים במהלכו נעשה חתך בין הנחיר עצמו לשפה העליונה, חתך שיוצר צלקת חיצונית שמובלעת באזור השקע הטבעי שישנו באזור ולכן היא כמעט ואיננה נראית לעין.

בנקודה זו חשוב לציין כי הצלקות הללו קטנות ועדינות והן עוד תלך ותדעכנה עם הזמן כך שאין סיבה לדאגה.

מה לגבי התפרים?

אין כל סיבה לחשוש מהתפרים. לרוב משתמשים בתפרים עשויים מחומר מיוחד שנמס עם הזמן  ואינם דורשים הורדה. הוצאת התפרים הנה פעולה פשוטה שאינה כואבת התפרים אינם משאירים צלקות

צלקות מיותרות לאחר ניתוח אף?

כאמור, פרט לשני המקרים הספציפיים שהזכרנו, אין מקום לחשוש מהישארותן של צלקות לאחר ניתוח אף. אך יחד עם זאת חשוב שלא לקחת את הנתון הזה כמובן מאליו, אי הישארותן של צלקות מיותרות לאחר ניתוח אף תלויה במידה רבה גם בכם.

כתנאי מקדים למניעת צלקות לאחר ניתוח אף יש לוודא כי המנתח הפלסטי שמלווה את כל התהליך, הוא איש מקצוע איכותי ואמין עם ניסיון רב בשטח. מנתח פלסטי שכזה ידע כיצד לבצע את הניתוח בצורה הנכונה והמדויקת ביותר ולא פחות חשוב מזה, הוא ידע גם לספק לכם את כל האינפורמציה אותה אתם צרכים על מנת לבצע את הצעד החשוב הזה ממקום מיודע ונינוח.

תנאי נוסף למניעת צלקות לאחר ניתוח אף טמון בתהליך ההחלמה שלכם . על מנת לאפשר לגוף לקבל את השינוי ולהתאים את עצמו אליו יש להקפיד על הוראות הרופא שבדרך כלל כוללות מנוחה, הימנעות מפעילות גופנית מאומצת, הימנעות מחשיפה ישירה לשמש ועוד. הוראות אלה משתנות מניתוח לניתוח וההיצמדות להן חיונית לקבלת תוצאה מוצלחת.

ד”ר ברודובסקי דואג לספק למטופלים ולמטופלות שלו מידע רב אודות האפשרות לצלקת לאחר הניתוח כולל הנחיות ברורות ומדויקות כיצד לפעול על מנת לצמצם את הסיכוי ולקבל את המראה האסתטי המיוחל.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג