ניתוח מחיצת אף

מחיצת האף הוא מבנה גרמי עטוף רירית, המחיצה מחלקת את האף שלנו לשניים. מחיצת האף ממוקמת במרכז האף (פחות או יותר), והיא זו שיוצרת את ההפרדה שבין הנחיריים.

מוערך כי מעל 85% מהבוגרים בעולם סובלים מעיוות כלשהוא במחיצת האף. במקרים של עיוות קל במחיצה מדובר בפגם אסתטי בלבד, אולם חשוב לדעת כי עיוותים משמעותיים במחיצת האף יכולים לגרום להפרעות נשימה, ואף דום נשימה בשינה.

ניתוח לתיקון מבנה מחיצת האף מתבצע דרך חתך קטן בתוך הנחיריים,  ללא חתכים חיצוניים באף. בשל המבנה הגמיש של מחיצת האף, ניתן ליישר את מחיצת האף על ידי חתכים בתוך הסחוס, או על ידי כריתת הבלט של המחצה ולאפשר בכך זרימה חלקה של האוויר דרך הנחיריים. הטיפול בסחוס מתבצע מתחת לרירית של המחיצה שמוחזרת למקומה. כך נשמרת ההפרדה בין שני הנחיריים. הניתוח יכול להתבצע בהרדמה מקומית וטשטוש בלבד או בהרדמה כללית.

ניתוח מחיצת האף – ניתוח קצר, השלכות מרחיקות לכת

כאמור, ניתוח אף לתיקון מבנה מחיצת האף הוא ניתוח שכיח. מדובר בניתוח המבוצע דרך מערות האף והנחיריים, ואינו כרוך בחיתוך או תפירה חיצוניים המשפיעים על מראה האף. הניתוח אורך בדרך כלל כחצי שעה, בהרדמה מקומית או מלאה. הניתוח אינו מצריך בדרך כלל אשפוז לילה ובתוך מספר ימים נעלמת תחושת האי נוחות המקומית המלווה את שלבי ההחלמה הראשוניים.

ההשלכות הנפשיות, החברתיות והבריאותיות של ניתוח מחיצת אף

ישנם מקרים, דוגמת ניתוח אף, בהם הרפואה האסתטית פוגשת את הרפואה התפקודית והן פועלות יד ביד – כך בניתוח אסתטי של האף משלבים ניתוח לתיקון עיוותים במחיצת האף והקונכיות, אשר ביכולתם להשפיע באופן דרמטי על שיפור הנשימה, דימומים מהאף או תסמינים אחרים הנגרמים בשל מבנה מחיצת האף. גם במקרים בהם נשקל ניתוח אף מטעמים אסתטיים בלבד, ההשפעות הן מרחיקות לכת, עם שיפור בביטחון העצמי, בתחושת הביטחון והשמחה, ובאיכות החיים. מנתחים פלסטיים מקצועיים רבים מבצעים ניתוחי אף החל מגיל 16 -17 או אף בצעירים יותר במקרים של תסמינים שמצדיקים את ההתערבות הכירורגית, בעיקר בשל ההשפעות הבריאותיות והחברתיות על חייהם של ילדים הסובלים מעיוות במחיצת האף והקונכיות. גם במקרים אלו, נראה השפעות דרמטיות על איכות החיים, הביטחון העצמי – ואפילו ההישגים בלימודים!

בחירת מנתח פלסטי לניתוח האף שלכם

בשלב הבחירה של מנתח פלסטי שיבצע ניתוח פנים משמעותי ורב השפעה זה, חשוב לבחור רופא מנתח פלסטי בעל יכולות אישיות ומקצועיות ללא רבב – וביחד עם זאת, חשוב לשים דגש על היחס האישי, מערך התמיכה והמידע טרם ולאחר הניתוח, והליווי המקצועי בשלבי ההחלמה כמו גם בתהליך הבחירה של הניתוח שלכם. תמיכה זו טרם ולאחר הניתוח תשפיע הן על תוצאות הניתוח והן על החלמה מהירה ונעימה לאחריו. אנו מזמינים אתכם להתייעץ עם ד”ר שלמה ברודובסקי שלו יש ניסיון של שנים רבות בניתוחים פלסטיים ביניהם ניתוח אף, הגדלת חזה, ניתוח אוזניים ועוד.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
ניתוחים נוספים
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג