ניתוח אף פתוח

ישנן שתי טכניקות לביצוע ניתוח אף – ניתוח אף סגור הידוע גם כניתוח אף קלאסי וניתוח אף פתוח.

ניתוח אף קלאסי מיועד להתאמות קוסמטיות ובעיות רפואיות קלות אבל כשמדברים על מקרי קצה כמו פציעות, חבלות או ניתוחים פלסטיים כושלים שגרמו נזק אסטטי ומבני עמוק, ניתוח אף פתוח הוא העדיף מבין השניים.

ד”ר ברודובסקי פועל בתחום הפלסטיקה הכירורגית למעלה משלושים שנה במהלכן ביצע מספר רב של ניתוחי אף פתוח בהצלחה רבה כולל כמה וכמה ניתוחים מורכבים שדרשו רמת מיומנות גבוהה והכרות מעמיקה עם התחום והאפשרויות הקיימות.

 איך מבצעים ניתוח אף פתוח?

באופן כללי ניתוח אף פתוח מתנהל כמו כל ניתוח אף. תחילה עובר כל מטופל או מטופלת סדרת בדיקות אצל הרופא הנבחר, במידה וכל הבדיקות תקינות ואפשר להמשיך הלאה ממשיכים אל חדר הניתוח שם על פי רוב מבוצע הניתוח תחת הרדמה כללית (לשיקולו של הרופא).

הניתוח עצמו נקרא ניתוח אף פתוח משום שמעבר לחתכים הפנימיים בחלל האף שנעשים בכל ניתוח אף, ניתוח אף פתוח כולל גם חתך נוסף בבסיסו של האף המאפשר למנתח להשיל את העור ממסגרת האף ע”י ניתוק הרקמות מהשלד המרכזי ובכך לזכות בגישה ישירה נרחבת יותר אל הסטרוקטורות של האף  (עצמות וסחוסים) המאפשרת למנתח לטפל במקרים קשים ולהוסיף שתלים ואפילו לבצע שיוף ויישור של העצם המרכזית במידת הצורך ובתום הניתוח נסגר האזור בתפרים.

הניתוח כולו אורך פחות או יותר שעתיים כשבסופו מוחדרים לנחיריים “טמפונים” רפואיים שנועדו לספוג את ההפרשות ועודף הדם ומקבעים את האף בהתקן שגם מגן עליו ומאפשר קיבוע של עצמות האף

החלמה מניתוח אף פתוח

בתום הניתוח תיתכן תחושה של נפיחות וכאבים שאותם ניתן לפתור באמצעות משככי כאבים במרשם רופא. במהלך ההחלמה מניתוח האף – הנפיחות תלך ותדעך בחודשים שלאחר הניתוח, התפרים יתמוססו והמראה הכללי יתאזן עם הזמן כולל הצלקת הקטנה שמותיר החתך בבסיס האף.

מה קורה לאחר הניתוח?

כפי שציינו, ניתוח אף פתוח הוא ניתוח מורכב יחסית ולכן חשוב שלא להעמיס על הגוף בחודשים שלאחר ביצוע ההליך. מטופלים ומטופלות שביצעו ניתוח אף פתוח מתבקשים להימנע מפעילות גופנית מאומצת, מחשיפה ישירה לשמש ומכל מגע עם אזור האף בכדי לצמצם את הסיכוי לדימום, זיהום, צלקות, נפיחות, הופעת נימי דם וכו’.

מה כדאי לדעת לפני ניתוח אף פתוח?

המנתח הוא המפתח – הבחירה במנתח איכותי שמגיע עם ניסיון רב באמתחתו היא אחת מהבחירות החשובות ביותר שאפשר לעשות בכל ניתוח שהוא, על אחת כמה וכמה בניתוח כמו ניתוח אף פתוח. ליפני שאתם מחליטים על איש מקצוע וודאו שאכן מדובר ברופא מקצועי, נעים, איכותי ומוכר.

כסף זה לא הכול – כמובן שאף אחד לא רוצה להוציא יותר ממה שצריך אבל כשזה מגיע לניתוח אף פתוח זה לא הזמן לחפש את המחיר הזול ביותר אלא את ההליך הטוב ביותר, איכות שלפעמים עולה לא מעט כסף אבל התוצאה הסופית והרוגע הנפשי שווים כל אגורה.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג