החלמה מניתוח אף

זמן החלמה – ניתוח אף

ניתוח אף הינו ניתוח קוסמטי שכבר מזמן הפך לדבר שבשגרה בעולם המערבי. ניתוח אף יכול לעזור לנשימה, לתקן בעיות קוסמטיות ועוד.

בחירת מנתח מקצועי, תאום ציפיות והבנת ההליך הרפואי הם רק חלק ממה שמטריד כל מועמד או מועמדת לניתוח אף בהחלט חשוב וכדאי לבחון את כל אחד מהנושאים הללו לעומק.

על מנת לאפשר לכל מטופל ומטופלת להגיע לניתוח בלב שלם ורגוע ד”ר ברודובסקי מקיים שתי פגישות אישיות לפחות במהלכן נסקרים לפרטי פרטים כל השלבים עד הניתוח, ובדיקות ואף שאלה לא נותרת ללא מענה.

במאמר זה נעסוק בחלק אחר ממה שוודאי מעסיק את כל מי שמתעניין בנושא – תהליך ההחלמה.

מה לצפות בזמן ההחלמה מניתוח אף?

לאחר הניתוח האף יהיה מגובס ומלווה בנפיחות ושתפי דם במשך עד 10 ימים . רוב הנפיחות יורדת בחודש הראשון, אך תוצאה סופית הינהבין חצי שנה עד שנה.

במהלך ששת השבועות לאחר הניתוח האף יהיה רגיש למגע ולכן כדאי להיזהר ולא לקחת חלק בפעילויות שעלולות ליצור מכה  באף, כולל פעילויות שאולי לא חשבתם עליהן כמו לשחק עם הכלב, או לשהות בחלל צפוף. יחד עם זאת, חשוב לציין שרוב זמן ההחלמה מניתוח אף אינו מלווה בכאבים. במידה ויש כאבים מדובר בכאבים שניתן לפתור בקלות עם אופטלגין או אקמול.

  • נפיחות ובצקת חיצונית– ההחלמה מכל ניתוח מלווה בבצקות או נפיחויות ובכלל זה גם זמן ההחלמה מניתוח אף. הנפיחות אולי לא נראית טוב אבל היא חלק חיוני מתהליך ההחלמה והיא למעשה עוזרת לתהליך ובדרך כלל מתחילה לרדת כשבוע לאחר הניתוח ונעלמת לגמרי במהלך החודשים שלאחר מכן עד לתוצאה המתבקשת.
  • קשיי נשימה – בתום הניתוח מוחדרים לאף שני טמפונים שמקשים על הנשימה. בנוסף אליהם אזורי הרקמות בחלל הפנימי של האף נוטים להתנפח ולפתח בצקות ובמקביל כרישי הדם באף מצטברים בפתחי הנחיריים, מתייבשים שם וחוסמים את מעבר האוויר. כל הסימפטומים האלה ייעלמו עם הזמן והנשימה תחזור להיות כפי שהייתה לפני הניתוח.
  • שטפי דם – בימים הראשונים לאחר הניתוח יופיעו שטפי דם (הצטברות של דם מתחת לעור) מסביב לעיניים ומשם יתפשטו ברחבי הפנים ישנו את צבעם וידעכו לחלוטין תוך 5-6 ימים.

טיפים לייעול זמן החלמה מניתוח אף

במידה ובחרת מנתח אחראי ומנוסה אתם בידיים טובות והניתוח שעברתם נעשה בצורה טובה. עכשיו כל שנותר הוא להחלים. אם אתם  לא רוצים להיתקל  בסיבוכים וקשיים מיותרים מאוד כדאי לכם להימנע מספורט פעיל, לא ללכת לשחות לא לקנח את האף במהלך השבועיים הראשונים, להימנע מאוכל שדורש יותר מידי לעיסה, לצחצח את השיניים בצורה עדינה, לא למשוך חולצות מעל הראש, להשתדל שלא לחשוף את העור לשמש ישירה לפחות שלושה חודשים לאחר הניתוח ומאד מאד מומלץ להימנע מעישון במהלך זמן ההחלמה מניתוח אף.

 

הטיפים האלה אולי נראים כעת כמעט בלתי אפשריים אבל האמת היא שמדובר בהיגיון בריא ותשומת לב לתהליך ההחלמה.

אם כבר הלכתם על זה והשקעתם ואתם רגע מלקבל את האף שתמיד חלמתם עליו תתאפקו עוד קצת, תשמרו על תוצאות הניתוח ותזכו לראות פנים חדשות בראי.

 

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג