אילו מקרים מצדיקים ניתוח אף

ניתוחי אף, הינם ניתוחים הנחשבים לנפוצים מאד כבר לא מעט שנים, מוצעים על ידי מנתחים פלסטיים המתמחים בתחום ובניתוחים משחזרים. את ניתוחי האף עוברים מטופלים בגילאים שונים ומסיבות שונות. הניתוחים עוזרים לשוות לפנים מראה סימטרי יותר ויפה יותר, ולו בשל מיקומו המרכזי של האף בפנים עצמם ויכולתו להשפיע על המראה כולו.

מיהו הוא קהל היעד

ניתוח אף מתאים, כאמור, לבני גילאים שונים. אולם הגיל המינימלי הינו לאחר סיום תקופת ההתבגרות והמחזור החודשי, בנשים לרוב לאחר גיל 16, ולגברים לאחר גיל 17. עד לגילאים אלה האף, כמו גם הפנים, צומח ומקבל את צורתו הסופית. רק לאחר שחלפה תקופה זו, ניתן לבצע את הניתוח כדי ליהנות מהתוצאות הרצויות. ניתן כמובן גם לבצע את ניתוח האף בגילאים מוקדמים יותר, אולם התוצאה שתתקבל לא תהיה בהכרח התוצאה הסופית. לניתוח אף ניגשים מסיבות שונות. במרבית המקרים בשל צורתו שאינה יפה או עיוות מסוים ,חוסר סימטריה שמשפיעים על מראה הפנים.

כיצד נעשה הניתוח

ניתוח אף נעשה בשיטות שונות ובהתאם למראה אותו המטופל מעוניין להשיג. הניתוח עוזר לעצב את האף, לשפר את מראהו ולהתאים אותו בצורה הנכונה והרמונית לפנים. הניתוח כולל הורדת הגבנון, הצרת מבנה האף על ידי ניסור עצמות האף, ולחיצתן לכיוון חלקו המרכזי עד לקבלת אף צר יותר ומעוצב. שלב עיצוב קצה האף נעשה על ידי חיתוך הסחוס שממנו הוא מורכב והקטנת הנחיריים במידת הצורך. את הניתוח האסתטי אפשר (במידה הצורך) לשלב עם ניתוח רפואי לשיפור הנשימה, ניתוח שכולל טיפול במחיצת האף והקונכיות. בתום ההליך, חובשים את האף בגבס או בסד מיוחד מחומר פלסטי, וזאת לאחר שהוכנסו אל האף טמפונים קטנים, העוצרים את הדימום הנוצר לאחר הניתוח והצמדות הרירית שבתוך האף שהופרדה במהלך הניתוח.

חשוב לדעת לפני הניתוח

מעבר לפנייה אל רופא מומחה, בעל ניסיון בביצוע ניתוחי אף, חשוב להבין לעומק כיצד מתבצע ההליך ומהם השלכותיו. ניתוח אף בדומה לכל הליך כירורגי אחר, כולל סיכונים שונים, כגון דימומים אם כי הסיכוי להם נמוך מאד. בפגיעה בתחושה וקושי בנשימה שאמורים לחלוף במשך הזמן. חשוב לציין בפני המנתח על קושי בנשימה ואלרגיות אם קיימות. חשוב לציין בפני המנתח מה מפריע בצורת האף הקיימת והאם ניתן לפתור את הבעיה. לא תמיד אפשר לקבל את הצורה שעליה חולמים ולא בהכרח הצורה שעליה חולמים היא הצורה המתאימה לפנים. מכיוון שלא כל צורות הפנים זהות, מטבע הדברים צורה מסוימת של האף שמתאימה למבנה פנים של אדם אחד לא תמיד תתאים גם לשני. חשוב לזכור שלעיתים, ומקצועי ככל שיהיה המנתח הפלסטי איננו יכול להציע למטופל את מראה האף שבו הוא מעוניין, הן בשל מבנה הפנים והן בשל מבנה האף עצמו. במקרים מסוימים, נדרש שילוב של ניתוח נוסף, באזור אחר של הפנים כמו סנטר או לחיים או אפילו הלסת כדי ליצור את הסימטריה וההרמוניה הרצויה למראה הנכון.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג