הצמדת אוזניים לילדים

אינך אוהב/ת את מראה האוזניים שלך? מרגיש/ה שהן בולטות ?
אוזן רגילה בולטת מהראש בזוית שבין 20-30 מעלות. אוזן בולטת יכולה לבלוט גם עד 90 מעלות.
חשוב לדעת שניתן לעבור ניתוח הצמדת אוזניים בולטות כבר בגיל צעיר.

הצמדת אוזניים לילדים

עד לגיל 6-7 מתפתחת האוזן ליותר מ- 80% מגודלה הסופי ולכן כבר מגיל גן חובה ניתן לבצע ניתוח להצמדת האוזניים. עם זאת, כדאי לדעת כי רופאים רבים ממליצים לבצע את הניתוח רק כאשר הילד מביע עניין בכך וסובל ממראה אוזניו. הניתוח יכול להיבצע בהרדמה מקומית אך בילדים, לרוב יתבצע בהרדמה כללית. ניתוח הצמדת אוזניים נחשב להליך שכיח ומקובל. לאחר הניתוח רוב ההורים מתרשמים מעליה בביטחונו העצמי של הילד ושילובו טוב יותר בין חבריו. הניתוח גורם לשיפור משמעותי בדימוי העצמי, וכמו כן הוא אינו סובל יותר מהצקות או לעג. לניתוח זה מטרה אסתטית ופסיכולוגית בלבד כיוון שאין לאוזניים הבולטות כל השפעה על התפקוד או השמיעה של הילד.

אוזניים בולטות אצל ילדים

כאמור, ילדים רבים עם אוזניים בולטות הופכים למושא ללעג מצד חבריהם ועלולים לסבול מהטרדות. הילד עלול לסבול מקשיים חברתיים ומדימוי עצמי נמוך הגורם לו להסתגר בביתו. חשוב לציין שרגישות לאוזניים בולטות יותר גבוה בבנים, חלקם נאלצים לגדל שיער ארוך כדי להסתיר את האוזניים. ברגע שמזהים בעיה חברתית או פסיכולוגית , רצוי להתייעץ עם מומחה.
לאחר בדיקה מקצועית על ידי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסטטית מתאמים ציפיות עם הילד והוריו וקובעים מועד לניתוח.
את הניתוח נהוג לבצע דרך חתך בצד האחורי של האוזן. במהלך הניתוח מעצב המנתח את האפרכסת של האוזן, העיצוב נעשה באמצעות קיפול הסחוס או כריתה של חלק ממנו, לפי הצורך.עיצוב האנטיהליקס והצמדת הקונכייה אל הראש וכריתת עודפי העור לפי הצורך. לסיום, תופרים את החתך בעזרת תפרים נמסים או תפרים רגילים אותם יש להסיר לאחר כשבוע. לאחר התאוששות של מספר שעות משוחרר הילד לביתו עם תחבושת על האוזניים ואת התחבושת מסירים כבר למחרת. הילד יכול לחזור לפעילות מלאה אך בחודש הראשון מומלץ לרוב להגן על האוזניים בלילה באמצעות תחבושת. חשוב לציין כי אחרי ניתוח הצמדת אוזניים ישנה נפיחות ושטפי דם במקום הניתוח שייעלמו תוך שבוע עד עשרה ימים. רוב הנפיחות יורדת כבר בחודש הראשון.
חשוב לדעת כי את תוצאות הניתוח רואים באופן מידי אך האוזן תקבל את צורתה הסופית רק לאחר מספר חודשים כאשר בנפיחות יורדת לחלוטין. כמו כן, כדאי לדעת כי סיבוכים מניתוחי אוזניים הם נדירים יחסית. אך יכולים לקרות כגון: דימום, זיהום, פתיחת תפרים או צלקות בולטות ועבות. הראשונים מופעים זמן קצר יחסית אחרי הניתוח ויש לטפל בהם מיד. צלקות לא יפות (עבות ובולטות) יכולות להופיע גם מס’ חודשים אחרי הניתוח והן קשורות ליכול הריפוי של העור. לרפואה היום אין כל יכול לצפות מראש סיכוי של הבצרות צלקות עבות. צלקות אילו נקראות “קילואידים “.

ניתוח חשוב לילדים

ילדים עם אוזניים בולטות סובלים רבות מהצקות של ילדים אחרים ולכן חשוב לסייע להם להשתלב חברתית ולמנוע מהם להפוך למושא להטרדות וללעג. ניתוח הצמדת אוזניים יביא לשינוי מהותי בחיי הילד ולכן חשוב לפנות למומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית מיד כאשר מזהים שישנה, או מתחילה להיבצר בעיה חברתית או פסיכולוגית, חשוב לציין כי הדבר נכון גם לגבי מתבגרים וגם לגבי מבוגרים.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג