ההשפעה הפסיכולוגית של הצמדת אוזניים על הילד

אחד ההיבטים החשובים ביותר של התפתחות תקינה של ילדים ונוער, היא המעמד החברתי שלהם – יכולתם להסתדר בחברת בני גילם, לרכוש חברים ולטפח דימוי עצמי חיובי וביטחון עצמי שיאפשר להם למצות את יכולותיהם בחברה. ברגע שילד קצת שונה במראהו, למשל אוזניים בולטות, זה עלול להשפיע באופן שלילי על הדימוי העצמי ועל הביטחון העצמי שלו.  ניתוחים אסתטיים להצמדת אוזניים הם ניתוחים פשוטים יחסית, עם אחוזי הצלחה יחסית גבוהים במיוחד. במילים אחרות, חבל לתת להם לסבול. הליך קצר ובטוח מאפשר כבר בגיל צעיר, לתקן אוזניים בולטות ומאפשר לילד להיראות “כמו כולם”. על הצמדת אוזניים בילדים צעירים – לפניכם.

הצמדת אוזניים – מאיזה גיל הניתוח אפשרי?

דווקא האוזניים מגיעים לגודלם המלא בסביבות גיל 5 או 6, עוד לפני כיתה א’. בגילאים צעירים אלה – אפשר בהחלט לשקול ניתוח הצמדת אוזניים, במקרה של אוזניים בולטות. אוזניים בולטות הן הפרעה אסתטית ואינן קשורות ליכולות השמיעה של הילד. יחד עם זאת, האוזניים ממוקמות בצידי הפנים, בולטות בשונות שלהן ויוצרות קושי חברתי וויזואלי עבור הילד, ממש לפני גיל בית הספר, כאשר הילד מתחיל לרוב להתחבר לסביבה חדשה. רצוי שהסביבה תכיר אותו במראה החדש וללא סטיגמות ישנות. באופן מפתיע, מחקרים רבים מצביעים על הקשר בין תחושת השייכות החברתית (המתחזקת באמצעות הדמיון בין ה”אני” לבין ה”אחר”), לבין היכולות הלימודיות, יכולות הקשב, הביטחון, קצב הלימוד, וההשתלבות בבית הספר – גם בגילאים הצעירים.

ניתוח הצמדת אוזניים הוא הליך פשוט ומוצלח

בילדים שסובלים מאוזניים בולטות, ניתוח אסתטי להצמדת אוזניים מהווה פתרון מושלם. מדובר בהליך פשוט וקצר, המבוצע אצל ילדים בהרדמה מלאה או מקומית עם טשטוש (תלוי בילד). הדבר נכון גם לגבי המבוגרים.  המטופל יכול לבחור לעצמו את סוג ההרדמה המועדף עליו. במהלך הניתוח האוזניים מוצמדות אל צידי הראש באמצעות חיתוך ותפירה המבוצע באחורי האפרכסת. הניתוח הוא קצר יחסית – ונמשך כשעה וחצי, וזמן ההחלמה ממנו הוא קצר. התוצאות כמעט מיידיות – בתוך כשבוע, הנפיחות המקומית שוככת, והאוזניים מקבלות את צורתן הסופית.

ניתוח הצמדת אוזניים לילדים – רק אצל רופא מנוסה ומקצועי

בכל ניתוח רפואי או הליך אסתטי, אחד המרכיבים שישפיעו באופן הדרמאטי ביותר על הצלחת ההליך, תהיה הבחירה במרפאה וברופא המנתח. בחירה של רופא מנוסה ומקצועי, שהוא קשוב, מציע ליווי מקצועי איכותי החל משלב הבחירה בניתוח ועד להחלמה מלאה, ובעל מרפאה מצוידת באבזור טכנולוגי מתקדם (דוגמת יכולת להדגמת תוצאות הניתוח במערכת ממוחשבת) – היא בחירה שתשפיע על תחושת ההצלחה ושביעות הרצון מהניתוח האסתטי, כמו גם תסייע להתמודד עם תחושות לא צפויות לפני הניתוח או לאחריו.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג