מהם הצעדים לטיפול בצניחת חזה?

החזה הנשי הוא בין האיברים הקשורים בקשר ההדוק ביותר, כך עולה, אל הדימוי העצמי, הביטחון העצמי ותחושת הנשיות. מבנה וצורת החזה הנשי משתנים עם השנים, ולעיתים אנחנו שומעים מנשים שהן פשוט לא חיות בשלום עם מבנה החזה שלהן. מה היא צניחת חזה, איך תדעי אם את סובלת מצניחת חזה, ומה אפשר לעשות בנדון?

מה היא צניחת חזה, מתי היא מתרחשת ומדוע?

החזה הנשי עובר שינויים צורניים רבים לאורך החיים. הוא מתפתח בגיל ההתבגרות,ובדרך כלל מסיים את התפתחותו בסביבות גיל 18. החיים, ההריונות, הלידות, הנקה, וגם השמנה או שינויים משמעותיים במשקל, עישון, אלכוהול, גורמים גנטיים והתרפות  של השרירים – משפיעים לעיתים על התדלדלות, או צניחה של השד. שינויים אלה מתרחשים לאורך החיים, בקצב שונה אצל כל אישה. התוצאה אצל חלק מהנשים היא חזה “נפול”, “ריק”, וגרוע מכך – פגיעה בדימוי האישי הנשי, בשמחה, ובתחושת האטרקטיביות של כל אישה.

האם אפשר למנוע צניחת חזה?

מחקרים מצביעים על קשר חזק בין סגנון חיים לבין צניחת חזה. לדוגמה, צריכה מופרזת של אלכוהול, עישון, והשמנה מהווים זרז לצניחת החזה. אבל ביחד עם זאת, חוקרים מניחים כי השפעות סגנון החיים הן גורם  המשפיע בצורה מינורית על כמות מראה החזה,בעוד הגורמים המשמעותיים יותר הם מספר הלידות והשינויים ההורמונאליים, וגורמים גנטיים, תורשתיים.

במילים אחרות, צניחת החזה היא משהו שקורה לנשים – אצל חלק מהנשים זה בולט ומשמעותי יותר, ואצל חלק מהנשים (אלה בעלות הגנטיקה הטובה…) זה קורה פחות. לחלק מהנשים זה מאוד מפריע – וחלק מקבלות את זה כחלק מתהליך ההתבגרות.הבשורות הטובות הן – שאין סיבה לחיות עם חזה שפוגע בדימוי העצמי וגורם לאישה להימנע מלהתבונן על עצמה במראה. ניתוח הרמת חזה הוא ניתוח נפוץ בכל העולם, פשוט וממועט בסיבוכים – והוא מחזיר לשדיים את המראה הצעיר, המורם, המלא והזקוף שלהם.

האם יש אפשרויות להתמודד עם צניחת חזה ללא ניתוח הרמת חזה?

התשובה היא לא. אין דרך לגרום לחזה להיות זקוף ומלא יותר אלא בניתוח הרמת חזה. שיגרה של פעילות גופנית ותזונה נכונה, בחירה בחזייה שמתאימה למאפיינים הפיזיולוגיים – כל אלה מסייעים לשמור על מראה החזה – אבל השינויים יהיו קלים. על מנת להחזיר לשדיים את המראה הצעיר ולהרים אותם משמעותית – ניתוח הרמת חזה יהיה הבחירה שתאפשר שינוי דרמאטי ומושלם.

ניתוח הרמת חזה – לחזור למראה מושך וצעיר

ניתוח הרמת חזה מאפשר החזרת החזה למיקומו הזקוף (בערך – כך שהפטמה היא בקו ישר עם הקפל התחתון של החזה), עם או ללא מילוי והגדלה (או הקטנה) של השדיים. הניתוח הוא ניתוח נפוץ מאוד (מהניתוחים האסתטיים השכיחים ביותר בארץ ובעולם), בעיקר מפני שתוצאותיו נפלאות, ההחלמה לא ארוכה, והסיבוכים נדירים. חשוב לבחור רופאה מנתח מקצועי, מנוסה ונעים על מנת להבטיח תוצאות מושלמות של הרמת החזה.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
ניתוחים נוספים
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג