האם ירידה במשקל משפיעה על צניחת החזה?

החזה הנשי משפיע באופן דרמטי על הדימוי הנשי ועל הביטחון העצמי. המראה של החזה הנשי מושפע במהלך השנים מגורמים שונים וביניהם גם עליה וירידה במשקל.

צניחת החזה – תהליך טבעי המושפע מגורמים שונים

חשוב לדעת, כי לאורך השנים מראה החזה משתנה. מדובר בתהליך טבעי, שניתן להאט אותו אולם לא ניתן לעצור אותו לגמרי. מראה החזה מושפע מהנתונים  הגנטיים ומגודלו (חזה גדול- כבד,  נוטה יותר לצנוח במהלך השנים). לצד אלה – ההריונות והלידות, השמנה והרזיה, עישון, שימוש בחזיות, וגורמים נוספים – משפיעים על צניחת החזה.

צניחת החזה לאחר ירידה במשקל

מעבר למרכיבים הגנטיים והשפעות שקשה לנו לשלוט בהן – הרגלי החיים שלנו משפיעים גם הם על צניחת החזה. למשל, לעיתים בעקבות ירידה משמעותית במשקל, החזה משתנה-  מתדלדל וצונח. בניגוד למבנה הגוף הרזה והדק , שמוגדר כיפה יותר, החזה דווקא מקבל צורה פחות אטרקטיבית. אין בזאת כדי להשפיע לרעה על המוטיבציה להורדת המשקל, שכן חשוב ובריא לשמור על משקל נכון. עם זאת, יש לפעול על מנת להפחית את ההשפעה על צניחת החזה.

ירידה במשקל תוך שליטה על צניחת החזה

במהלך הירידה במשקל, ייתכן שמידת החזה תקטן (אם חלק מהמשקל ירד מאזור השדיים) וייתכן גם שבתום תהליך הירידה במשקל החזה יראה יותר גדול דווקא.  (כאשר השומן בחזה אינו מתדלדל, נוצר מראה של מידת חזה גדולה יותר). בכל מקרה, להקטנת הסיכוי של צניחת חזה לאחר תהליך של ירידה במשקל. חשוב להקפיד על שני מרכיבים חשובים :

  1. ירידה אטית ומבוקרת במשקל.
  2. שימוש בחזיות תומכות כדי להוריד עד כמה שאפשר את העומס על  מעטפת העור של השד.

החזה הנשי מורכב בעיקר מרקמת שומן ורקמת שד.  ככל שהשד כולל יותר בלוטה ופחות שומן כך יש פחות סיכוי לירידה בגודל החזה וצניחתו.  ככל שהחזה קטן יותר, כך סיכויי השינויים  במהלך תקופות עליה או ירידה במשקל יהיו קטנים יותר.

אולם, כדאי להזכיר את האפשרות לתיקונים אסתטיים של החזה באמצעות הליכים פלסטיים כירורגיים: כגון: הרמת חזה, עיצובו מחדש וכן הגדלת חזה – הם מהפופולאריים שבניתוחים הפלסטיים והאסתטיים.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
ניתוחים נוספים
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג