ניתוח הרמת חזה – כל מה שצריך לדעת!

הרמת חזה – האם את סובלת מחזה נפול או ממראה שדיים צנוחים ?

נשים רבות חוות מראה של צניחת שדיים בשל התקדמות הגיל, לאחר לידות או בעקבות ירידה משמעותית במשקל. כתוצאה מכך נוצרת ירידה בכמות רקמת השד ועודף עור, מצב שגורם לצניחת השד. הדרך לשיפור המראה והשגת תוצאות טובות היא הרמת חזה המבוצעת על ידי מנתח פלסטי ,מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

במאמר זה אסביר מהו שד צנוח, כיצד ניתן לטפל בחזה נפול, מהו ניתוח הרמת שדיים, כיצד בוחרים את סוג הניתוח, תופעות לווי וסיבוכים ומהם היתרונות של ניתוח הרמת חזה.

ניתוח הרמת חזה – כל מה שצריך לדעת!

ניתוח הרמת חזה – מהו שד צנוח?

שד מוגדר יפה כאשר הפטמה מורמת מעל גובה הקפל התת שדי, העור אסוף והשד נראה עגול וזקוף. כאשר העור מאבד את גמישותו ונראה רפוי ורקמת השד דלה נוצרת אי התאמה בין נפח השד ומעטפת העור שעוטפת אותו. העור העודף צונח ואתו גםמכלול העטרה והפטמה כאשר יורדת הפטמה מתחת לגובה הקפל התת שדי השד ניראה צנוח ומאורך. ככל שהפטמה יורדת נמוך יותר כך ניראה השד צנוח יותר וכמובן פחות צעיר ופחות יפה.

על ידי ניתוח הרמת חזה ניתן לעצב את השד, למתוח את מעטפת העור מעל לרקמת השד המעוצבת ולהרים את מכלול העטרה והפטמה למקום גבוה יותר על פני השד אל מעל לגובה הקפל התת שדי ולמקמה במרכז השד. בחלק מהמקרים העטרה רחבה מאוד ויש צורך לצמצמה כדי שתהיה יותר יפה ופרופורציונלית לגודל השד.

קוטר אופטימאלי לעטרה מוגדר בין 4-4,5 ס”מ. חשובשיהיה יחס נכון בין קוטר השד וגובהו, הפטמה לא תמוקם גבוה מידי.

כיצד מטפלים בצניחת חזה?

צניחת חזה המוכרת גם כצניחת שדיים מטופלת על ידי שיטה ניתוחית הדומה מאוד לשיטת הקטנת חזה, בהבדל אחד שבמהלך הניתוח להרמת חזה, לא מסירים רקמת שד ומנצלים אותה לעיצוב השד כדי לתת לו צורה עגולה יותר וקונית, בניתוח הנ”ל מסירים למעשה רק את העור העודף שנשאר בהרמה.

במידה ולאישה שדיים צנוחים וקטנים, ניתן בנוסף להרמה באותו ניתוח להוסיף שתל סיליקון כדי להגדיל את השדיים, ניתוח הרמת חזה על ידי הוספת שתל סיליקון מתאימה לנשים המבקשות לטפל בצניחה קלה של החזה כתוצאה מדלדול רקמת השד הנובעת מירידה במשקל או לאחר לידות והנקות.

כאשר הפטמה לא מאוד צנוחה, מילוי השד בשתל סיליקון נעשה בדומה לניתוח הגדלת חזה. השתל ממלא את השד, מותח את העור מרים את הפטמה ויוצר שד עגול מלא גדול ויפה. יש לזכור ששתל בשל משקלו יכול גם לגרום לצניחת השד, ניתוח הרמת חזה על ידי ניתוח מסביב לעטרה בלבד מתאים לנשים עם שד קטן וצניחה קלה, בשיטה זו של הניתוח מורמת הפטמה והעור העודף מוסר מסביב לעטרה, בתוצאה הסופית נשארת צלקת רק מסביב לעטרה.

את הניתוח אפשר לשלב עם הכנסת שתל להגדלת השד, בשיטה זו אפשר לקבל מעט הרמה וצורת שד טבעית. הרמת שדיים מסביב לעטרה וחתך אנכי השיטה הנפוצה יותר המאפשרת לטפל גם בשדיים מאוד צנוחים ומבוססת על חתך בהיקף העטרה בשילוב צלקת מגבול העטרה לכיוון הכפל התת שדי. שיטה זו מאפשרת גם להקטין משמעותית את העטרה (במידת הצורך) ולהוריד כמויות עור יחסית גדולות בזכות החתך האנכי.

הניתוח יכול כמובן לשלב גם הגדלה על ידי הוספת שתל סיליקון. שיטה זו מתאימה לרוב הגדול של נשים. כאשר השדיים מאד צנוחים והפטמה מאוד נמוכה, יש להסיר כמות עור יחסית גדולה ולכן נוצר צורך בהוספת צלקת בקפל התת שדי שאורכה תלוי הכמות העור המוסר.

תוצאה סופית של ניתוח הרמת חזה תלויה מאוד בתכונות העור של כל אישה ואישה. צניחת השד היא תוצאה של ירידה בגמישות העור, מכיוון שהניתוח אינו מטפל באיכות העור אלא בשנוי שנגרם לשד כתוצאה מכך. אין הניתוח יכול למנוע את צניחת השדיים בעתיד, היות ואיכות העור משתנה מאישה לאישה ולכן גם משתנות התוצאות ממנותחת אחת לשנייה ולכן גם צורת השדיים לאחר ניתוח הרמת חזה אינה יכולה להיות זהה אצל כל המנותחות. חשוב לציין שניתוח הרמת והגדלת שדיים שונה במהותו מניתוח הגדלת שדיים בלבד ולכן אין לשפוט את התוצאה הסופית לפי אותם הקריטריונים.

שדיים בהיותם חלק בלתי ניפרד מהגוף, משתנים במהלך השנים ואורח החיים של האישה (כמו עליה וירידה במשקל, עישון ועוד) בדומה לשאר אברי הגוף ובמיוחד העור.

לכן אין לצפות שהשדיים יישארו זקופים לתמיד רק משום שהאישה עברה הרמת שדיים או משום שהוכנס לתוכן שתל סיליקון.

כיצד מתקבלת החלטה על ניתוח הרמת חזה ?

בפגישה בין האישה המעומדת לניתוח והמנתח הפלסטי דנים בפרוטרוט בנושא ציפיות האישה מהניתוח ואם ישנה התאמה מלאה בין הציפיות של האישה למציאות שהניתוח באמת יכול לספק. המנתח הפלסטי מצדו לאחר בדיקה שכוללת בדיקת השדיים, צורתם, גודלם, איכות העור, (עובי העור, גמישותו , סימני מתיחה ועוד), גודל העטרה ומיקום הפטמה יכול להמליץ על הניתוח המתאים ולפרט לאישה לגבי הצלקות הנלוות.

אין ספק שרוב הנשים היו מעדיפות ניתוח הגדלת חזה בלבד מכיוון שהוא קצר יותר, פשוט יותר ומותיר פחות צלקות. אולם בחירה בניתוח לא מתאים, מביאה לרוב לתוצאה הפוכה ומכוערת בשל מיקומו הגבוה של השתל וצניחה של השד הטבעי מתחת לשתל, לכן אם נדרש ניתוח להרמת חזה עדיף לקבל את חוות דעתו של המנתח על סמך ניסיונו.

ניתוח הרמת חזה יכול לתקן פגמים מסוימים במבנה השדיים, כגון הבדלי גודל ואף מילוי שדים שהתרוקנו ונשים בעלות חזה קטן שצנח יכולות ליהנות מחזה מורם ובעל נפח גדול יותר בשילוב הרמה ומילוי. הרמת חזה מעניקה לאישה מבנה גוף צעיר וסקסי יותר ומשפר את הופעתן בשמלת מחשוף או בגד ים

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג