ההשפעה הפסיכולוגית של ניתוח גניקוסמטיה על הגבר

הידעתם? ממש כמו לאישה, לכל גבר רקמת שד, ואף בלוטות חלב. בעוד בחזה הגברי בלוטה זו אינה מפותחת ולא מתפקדת, החזה בגברי הוא שרירי ומסוקס. אולם בין 30% ל – 60% מהגברים סובלים מתופעה של רקמת שד מפותחת, המשווה לחזה שלהם מראה נשי . התופעה נקראת גניקומסטיה, עובדה זו יכולה לגרום לשפע של קשיים נפשיים ולביטחון עצמי ירוד. הסיבה יכולה להיות תפקוד הורמונלי לא תקין או לרוב סיבה ראשונית (כלומר סיבה לא מוגדרת).  במקרה של סיבה ראשונית  (שזה ברוב המקרים), הפתרון נמצא בתחום הניתוחים הפלסטיים. ניתן להציע לגניקומסטיה פתרון מלא ומשביע רצון, להקניית מראה גברי לחזה – אשר ישים סוף לסבל, לדימוי העצמי הנחות, ולמבוכה.

מחקרים רבים קושרים בין גניקומסטיה לדימוי העצמי ולהשלכות פסיכולוגיות קשות. חשוב לדעת, כי יש פתרון, אשר לא רק ישווה לגוף את המראה הרצוי – אלא גם יפתור אתכם מהמבוכה, של מראה גוף נשי. על ההשפעות הפסיכולוגיות של ניתוח גניקומסטיה – לפניכם.

על ההשפעות הפסיכולוגיות והנפשיות של חזה נשי או מוגדל בגברים

גניקומסטיה, מצב של התפתחות יתר של רקמת שד אצל גברים, הינה התפתחות לא אופיינית המתרחשת אצל בין 30% ל – 60% מהגברים בדרגות חומרה שונות. גניקומסטיה יכולה להופיע בגברים מעל גיל 50, אך גם בקרב גברים צעירים לאחר גיל ההתבגרות . הסיבות לכך יכולות להיות : גנטיקה, שינויים הורמונליים שמופיעים לאחר גיל ההתבגרות, או כתוצאה מנטילת תרופות שונות, תזונה משופעת בפיטואסטרוגנים המצויים בעיקר במזון תעשייתי ובמוצרי פלסטיק לאחסון מזונות, ועוד.

גברים צעירים הסובלים מגניקומסטיה, מתארים מבוכה חברתית וחוסר יכולת ליצור קשרים חברתיים ומיניים עם בנות (או בני זוג), דימוי עצמי נמוך, דיכאון, כעסים וחרדות. דימוי הגוף משפיע על היכולת של אותם גברים להצליח במגוון נרחב של תחומי עיסוק, כולל הקריירה שלהם, התערות בקהילה, ועוד. הקשר בין גניקומסטיה לקשיים פסיכולוגיים המאפיינים אותה הוא גבוה. גברים צעירים הסובלים מהתפתחות יתר של רקמת השד, סובלים מקשיים נפשיים מרחיקי לכת המלווים את ההתמודדות עם המצב.

הטיפול הניתוחי לגניקמסטיה – תלוי במאפיינים האינדיווידואליים

גניקומסטיה עשויה להופיע בשלבי התפתחות שונים, עם או ללא התפתחות של עודפי עור. במקרה הפשוט של ניקומסטיה מדובר בהסרת קרמת השד ושומן – הליך פשוט יחסית, האורך כשעה עד שעה וחצי, לרוב בהרדמה כללית , אך אפשר גם במקומית. במקרים מורכבים יותר, כאשר החזה גדול ונראה ממש כמו חזה נשי, תידרש הסרת רקמת שד והסרת עור עודף ואף טיפול בפטמה ועטרה, ההליך מורכב יותר אך מאפשר יצירת חזה גברי ואסתטי.

חשוב לציין, כי במקרים של גניקומסטיה על רקע כשלים תזונתיים, צריכת חומרים או תרופות המשבשים את המאזן ההורמונאלי – חשוב לתת מענה טיפולי גם בתחום המניעה של המשך התפתחות רקמת שד בעתיד.

השורה התחתונה היא, שיש מה לעשות. בעוד הרוב המכריע של הגברים הסובלים מגניקומסטיה מתקשים לנהל חיים ולמצות את הפוטנציאל שלהם לאושר ולהצלחה לצד העודף ברקמת שד – הליך ניתוחי מהיר ופשוט  יחסית יפטור אתכם מהדאגה הזו ויקנה מראה גברי לחזה הנשי שלכם. אנו מזמינים אתכם להתייעץ עם המנתח הפלסטי ד”ר שלמה ברודובסקי המתמחה בניתוחי חזה, אם אתם שוקלים ניתוח גניקומסטיה.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג