הוצאת שתלי סיליקון מהחזה

מטרת שתלי סיליקון להגדיל את החזה לעצבו לשפר את צורתו ובכך לשפר את הביטחון העצמי של האישה. ניתוחים הגדלת חזה הם בין הניתוחים האסתטיים השכיחים ביותר בעולם.
חלק מהנשים מגיעות לשלב שבו הן רוצות מסיבות שונות להוציא את השתלים.

סיבות להוצאת שתלים:

  1. היווצרות קופסית עבה סביב השתל שגורמת לתחושה של שד נוקשה  לא נעים במגע, לא טבעי.  לפעמים מלווה בכאב או רגישות יתר.
  2. קרעים בשתל או דליפת סיליקון. לרוב עם הוצאת השתל אין צורך להוציא את הקופסית, הקופסית היא רקמה צלקתית, טבעית שנוצרת תמיד כתגובת הגוף לשתל. לרוב הקופסית דקה וחלקה ואין צורך להוציאה. מומלץ להוציא את הקופסית כאשר היא עבה, לא חלקה ומגורענת, או כאשר יש חשד למחלות נדירות כמו BLCL או BII. הוצאת השתל  והקופסית מגדילה את הסיכון לסיבוכים בהשוואה להסרת השתל ללא הסרת הקופסית.
  3. אי שביעות רצון ממראה השדיים. שינוי במבנה וגודל השדיים. במהלך הזמן, כתוצאה משינויים במבנה הגוף, בשל הריונות, לידות או עליות במשקל השדיים יכולים להראות לא פרופורציונליים ומכבידים. לעתים האישה מרגישה שמה שהתאים בגיל צעיר אינו מתאים יותר בגיל בוגר יותר. שדיים שהיו זקופים ויפים בגיל צעיר הופכים במהלך השנים, מסיבות שונות לצנוחים, גדולים ומכבידים. שתל שיצר שד יפה הופך  להיות לא מתאים ומיותר.
  4. לאחרונה מתרבה החשד על קיום מחלה נדירה הקשורה למערכת החיסונית, המכונה “מחלת שתלי הסיליקון” (BII). נשים עם שתלי סיליקון חוות תסמינים שונים שלא הכירו קודם לכן. תסמינים אילו יכולים לכלול תחושת עייפות, כאבי שרירם, כאבי פרקים,  יובש בריריות או בעור, הזעות לילה או הפרעות בשינה. חלק מהנשים מתלוננות על תסמין בודד וחלק על מספר תסמינים. תלונות אילו לא מלוות בשינויים מעבדתיים כגון בדיקות דם או צילומים. בחלק מהנשים התסמינים חולפים לאחר הוצאת השתלים, אולם בחלק מהן התסמינים שלא בכרייך קשורים לשתלים, נשארים גם לאחר הוצאת השתלים .
  5. תואר גם קשר בין מחלות אוטואימוניות כדוגמת דלקת פרקים, פסוריאזיס, פיברומיאלגיה או זאבת (לופוס).

 

  1. לאחרונה תוארה בנשים עם שתלי סיליקון מחלה נדירה מסוג לימפומה לא מסוג הודצ’קין הנקראת Anaplastic Large Cell Lymphoma   .(ALCL)   המחלה מאופיינת עי’  נפיחות של השד בשל הצטברות נוזלים מאוחרת בכמות גדולה מסביב לשתל. בשלב ראשוני של המחלה , הטיפול המומלץ הוא הוצאת השתל וכל הקופסית שסביבו. במרבית המקרים טיפול כזה יביא להחלמה מלאה מהמחלה.

לאחר הוצאת השתלים , מטבע הדברים השד מאבד מנפחו. במהלך השנים  רקמת השד מצטמקת, העור נמתח ונראה רפוי. השדיים  יותר קטנים ומדולדלים, ונראים צנוחים. לא מעט נשים אינן מרוצות  מהשינוי הדרמתי במראה החדש ומחפשות פטרונות לשיפור מראה השדיים.

הרמת שדיים

מסיבות שונות, במהלך השנים העור נמתח , רקמת השד מצטמקת  והשד צונח. שדיים  מוגדרים  כצנוחים כאשר גובה הפטמה מתחת לקו הקפל התת שדי. במקרים אילו, על מנת לתת לשד צורה יותר אסתטית יש לבצע שני דברים: להרים את הפטמה  לגובה הנכון מעל הקפל התת שדי (בחלק לא מבוטל מהמקרים יש צורך להקטין גם את קוטר העטרה כדי לתת לשד צורה יפה יותר). לעצב את השד ולהסיר את עודפי העור. הניתוח מוגדר כניתוח הרמת שדיים. הצלקות הנלוות לניתוח הן הצלקות המקובלות בניתוחי הרמת שדיים.  ככל שנשאר יותר קרמת שד כך השד יכול להיות גדול יותר. לעיתים נשים רוצות להקטין את השדיים גם לאחר הוצאת השתלים.

הזרקת שומן עצמי

לנשים שמעוניינות בשדיים יותר גדולים אך ללא שתלים, קיימת אפשרות להזרקת שומן עצמי. התהליך כולל שאיבת שומן מאזורים שונים בגוף שם הוא נמצא בעודפים ולהזריק לשדיים. התהליך מאפשר בנוסף להגדלת השדיים עצוב אזורים שונים בגוף כגון ירכיים, בטן, ועוד.  מטבע הדברים השיטה יכולה לא להתאים לנשים רזות מאוד.  חשוב לציין שחלק מהשומן שמוזרק נספג ולכן כדי לקבל נפח שדיים רצוי, בדרך כלל יש צורך ביותר מניתוח אחד.  שומן בהיותו רקמה טבעית ורקה מאפשר לקבל תחושה וצורה טבעית של השדיים. אולם מכיוון שלשומן  מרקם רך, קשה מאוד לקבל מלאות בקוטב העליון של השדיים כפי שאפשר לקבל בעזרת שתלים.

 

 

 

 

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג