תהליך ההחלמה מניתוח הגדלת חזה

כבר החלטת שאת לוקחת על עצמך את הצעד ועוברת ניתוח פלסטי להגדלת חזה, השאלה הנשאלת היא, עם אילו דברים את צריכה להתמודד עכשיו, לאחר שהגעת הביתה עם הרכש החדש שלך.

לרוב, עניין ההחלמה כרוך בתקופה, התקופה הזו הופכת קלה וקלה יותר מיום ליום, ובימים האלו, חשוב שתדעי למה להתכונן בדיוק, למשל, בימים הראשונים של ההחלמה עדיין יהיו כאבים, לא כאבי תופת, בהחלט כאבים נסבלים שניתנים לשיכוך עי’ משככי כאבים רגילים שאת נוהגת ליטול, חשוב שתהיי מוכנה לכך ולא תחשבי חלילה שמדובר בטעות כירורגית או כדומה.

התחלת ההחלמה

מעבר לכאבים שאמורים להגיע, (לא לכולן, אפשרי להתמודד לפעמים עד ברמה שלא מרגישים כלל את הכאבים המדוברים), בדרך כלל הכאבים אמורים להעלם לאחר מס’ ימים עד שבוע, שבועיים מקסימום, אם הכאבים ממשיכים, תמיד טוב להתייעץ שוב עם הרופא המומחה שניתח אותך.

כחודש להחלמה

לפעמים לאחר הניתוח מורגשת בתחושת רדימות באזורים שונים של השד. לפעמים ההפך קורה שיש תחושת יתר, ברוב הגדול של המקרים התחושה חוזרת לרגילה כעבור מס’ חודשים. נשים רבות מספרות שיש דווקא גירוי יתר באיזור פיטמה ולאו דווקא ירידה.

המראה

 

צורת החזה משתנה במהלך הזמן אחרי ניתוח הגדלת חזה, בהתחלה הוא נפוח ולפעמים גם מעובט מעט,

ככל שעובר הזמן הנפיחות יורדת והחזה מקבל את צורתו. התוצאה הסופית ניראת רק כעבור מס’ חודשים עד שנה. כדי לשמור על צורתו של החזה משך השנים מומלץ ללבוש חזיות תומכות וללכת כמה שפחות ללא חזייה.

 

ממה להיזהר?

  • ישנן נשים שפוחדות לשכב על הבטן שמא ייפגע החזה, החזה שלכן עבר טראומה רפואית אבל אין לך ממה לפחד, החזה הוגדל אבל לא השתנה לחלוטין, הגוף שלך בריא. תמיד אפשר להירגע ולשכב על הגב למען השקט הנפשי אבל בעיקרון, אין לך ממה לפחד, לאחר ההחלמה אפשר גם לשכב על הבטן, לא יגרם כל נזק לחזה או לשתלים שבתוכו.
  • עדיף תמיד לקחת כשבוע שבועיים חופש מהעבודה לצורך החלמה, תלוי כמובן בסוג העבודה.
  • לאחר כחודש חודש וחצי אפשר לחזור לשגרה מלאה כולל פעילות ספורטיבית.
  • לרוב אין צורך בהסרת התפרים שיורדים מעצמם.
  • יום עד יומיים לאחר הניתוח אפשר להסיר את החזיה והתחבושות ולהתקלח כרגיל.
  • זיכרי , כמו יתר האיברים הזוגיים בגוף האדם, כך גם החזה אינו סימטרי ולרוב יהיה גם לא סימטרי לאחר הניתוח, אולם לפעמים כשהאי סימטריה מאוד בולטת אפשר להשתמש בשתלים בגדלים שונים כדי להקטין עד כמה שאפשר את האי סימטריה.

זיכרי, עברת ניתוח להגדלת חזה למענך, הכאבים, תופעות הלוואי ייעלמו בקרוב, כל שיישאר לך לעשות זה לשמוח וליהנות מהרגע הנכון שהכל עבר וצופה לך עתיד נעים למגע ונעים למראה, במידה ואת מרגישה משהו שונה ממה שכתוב הנ”ל, תמיד את מוזמנת לחזור ולדבר איתנו למען השקט הנפשי שלך ושלנו.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג