שחזור שדיים לאחר כריתת שדיים

שחזור שדיים לאחר כריתת שדיים

ניתוח כריתת שד מלא או חלקי הכרחי על מנת להציל את חייה של האישה. אולם תוצאותיו מביאות להפחתה משמעותית בתחושת הנשיות ובדימוי העצמי של האישה. בעוד בעבר שחזורי שד היו נדירים מאוד ואף היו לא מעט כירורגים ואונקולוגים שהתנגדו לשחזר, בטענה שהוא מחמיר את מהלך המחלה  ומקשה על אבחון חזרתה. כיום כל הטענות האלו הופרכו ושחזורי שד הפכו לשכיחים יותר ויותר.

מעל ל-40% מנשים שעברו כריתת שדיים, בוחרות בשחזור. לרוב בשחזור מיידי כבר בהמשך לניתוח הכריתה. ההליך של שחזור השד לאחר כריתה מאפשר לשמור על המראה הנשי ומבטל את הצורך להתמודד עם מראה חסר ומעוות של הגוף הנשי שלאחר ניתוח כריתת השד.

מדי שנה בישראל, מאובחנות אלפי נשים (כ – 5,000 נשים) כחולות בסרטן השד. רבות מהן יעברו ניתוח לכריתת שד מלאה או חלקית ומרביתן יימצאו מתאימות לניתוח שחזור שדיים, אשר ישיב להן את המראה הנשי. על שחזורי שדיים לאחר כריתת שדיים – במאמר שלפניכם.

ניתוח שחזור שדיים – המהלך

כיום, קיימות שיטות שונות ומגוונות לשחזור שד, וחשוב להתאים את השיטה לכל מטופלת בהתאם למבנה הגוף, מבנה השד הנגדי ותוצאות הכריתה. ההחלטה חייבת להתקבל ע”י הכירורג בתיאום עם המטופלת. ניתן לחלק את הניתוחים לשחזור שד על פי שתי קבוצות:

האחת, שחזור שד מיידי או שחזור שד המבוצע בהמשך לניתוח כריתת השד. בעבר, היתה העדפה להמתין עם שחזור השד כחמש שנים, על מנת לוודא שהגידול לא חוזר. כיום, אנחנו יודעים כי שחזור השד אינו מפריע לאבחון ולטיפולים הרפואיים בשום צורה ושאין מניעה לבצע ניתוח לשחזור השד מייד במעמד הכריתה. נשים המיועדות להמשך טיפולים כמו טיפולי קרינה או כימותרפיה, יוכלו לקבל כל טיפול הנחוץ להן, על פי פרוטוקולים טיפוליים המותאמים למחלה.

הבחירה לשלב בין הניתוח לכריתת השד לבין הניתוח לשחזור השד מאפשרת הפחתה משמעותית בטראומה וביטול הצורך להתמודד עם מראה נטול שדיים ועם פגיעה בדימוי הגוף, באינטימיות ובזוגיות, ואף ביכולת להתמודד עם שאר ההיבטים של המחלה.

שיטות שונות לשחזור שדיים

חשוב להתאים את השיטה לשחזור השד למראה הטבעי של האישה ולרצונותיה. ייתכן, שהאישה יכולה לעצב מחדש את השדיים שלה כך שתקבל שדיים אסתטיים יותר, למשל תוך הגדלתם, הקטנתם, ו/או עיצוב מחדש. מאפייני האישה ורצונותיה מהניתוח נלקחים בחשבון בעת שהרופא בוחר באיזו מהשיטות להשתמש בניתוח. שתיים מהשיטות הבולטות כיום לשחזור שד לאחר כריתה היא שחזור השד באמצעות שתלי סיליקון, או שחזור שד באמצעות רקמות עצמוניות כגון עור, רקמות שומן ואחרים הנלקחים מאזורים בגוף: בטן, עכוזים או הירכיים ואחרים.  המטופלת מרוויחה פעמיים – פעם אחת בשחזור שד טבעי , ובפעם השנייה בשילוב של “שאיבת שומן” בתהליך. לעיתים על מנת לקבל תוצאה מירבית,   צריך לשלב  בין שתי האפשרויות.

חשוב לבחור רופא מנתח איכותי בניתוח שחזור שד

עולם הניתוחים הפלסטיים והאסתטיים בכלל, ובפרט ניתוחים לשחזור שד לאחר כריתת שדיים, פותחת צוהר לאפשרות לחיות בשלום עם הגוף, אפילו לאחר מהלך דרמטי כמו כריתת השדיים, סמל הנשיות. הבחירה של רופא פלסטי מקצועי, קשוב, ומנוסה, תבטיח מהלך ניתוח נינוח, תוצאות מיטביות והפחתה בסיכויים לסיבוכים. מרפאת ד”ר ברודובסקי לשירותך, בניתוחי שחזור שד מקצועיים (הגדלת חזה, הקטנתו ו/או עיצובו מחדש), שיכללו ליווי משלב התכנון ועד להחלמה שלמה.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג