רבות כבר דובר בחשיבות של החזה הנשי על תחושת הנשיות, הדימוי העצמי ואפילו שמחת החיים של נשים. פטמה שקועה היא מצב שכיח למדי (כ – 10% מהנשים), ובו הפטמה אינה זקורה ובולטת, אלא “חבויה” בתוך עטרת השד. מצב של פטמה שקועה אופייני במרבית המקרים (כ – 87%) בשני השדיים, והוא מופיע בדרגות חומרה שונות – החל משקיעת הפטמה זמנית, ועד פטמה שקועה באופן רבוע.

נשים רבות שסובלות מפטמה שקועה מתארות חוויה של תסכול, קושי באינטימיות ודימוי נשי פגוע. החדשות הטובות הן, שישנם ניתוחי חזה אסתטיים המציעים פתרון לבעיית הפטמה השקועה, בניתוח קצר המבוצע בהרדמה מקומית, ובתוצאות נפלאות.

ניתוחי חזה לתיקון פטמה שקועה

כאמור, כ – 10% מכלל הנשים סובלות מפטמה שקועה, כאשר ישנן דרגות חריפות שונות. פטמה שקועה היא לעיתים פגם מולד, ולעיתים היא נגרמת כתוצאה מטראומה מקומית כמו פציעה באזור השד, כוויה וכדומה.

במצב של פטמה שקועה באופן מוחלט, כך שלא ניתן להוציאה מבין קפלי העטרה גם באמצעות לחץ מקומי, ניתוחי חזה מציעים פתרון נוח, מהיר ואסתטי לתיקון הפטמה. מדובר בהליך המבוצע על ידי מנתח פלסטי בלבד, אשר אורך כחצי שעה עד שעה ומבוצע בהרדמה מקומית בלבד. במהלך הניתוח, מנותקת רקמה הגורמת להתכווצות והתכנסות של הפטמה, ומבוצע תפר מתחת לפטמה אשר מבסס את מקומה החיצוני. ההליך מבוצע באמצעות חתך קטן בסיס הפטמה, בתפרים הנמסים מעצמם. ההחלמה מההליך היא בדרך כלל קלה, עם תחושת אי נוחות מקומית בלבד בימים שלאחר הניתוח. כמובן, שכמו בכל הליך רפואי אחר, גם כאן חשוב להקפיד על תהליך החלמה מבוקר ולפנות אל הרופא המטפל אם עולה חשד לזיהום או החמרה מקומית.

שילוב של ניתוחי חזה לתיקון פטמה שקועה עם הגדלת חזה או עיצובו

ניתוחי חזה המאפשרים תיקון לפטמה שקועה הינם ניתוחים מקומיים קצרים. עם זאת, מדובר לעיתים בהזדמנות לשקול גם ניתוחי חזה נוספים בעלי אופי אסתטי, כמו הגדלת חזה, הרמת חזה או עיצוב החזה – לקבלת המראה המושלם. ניתוחי הגדלת חזה הם ניתוחים ארוכים יותר, אולם שילוב עיצוב הפטמה ועיצוב החזה הוא בבחינת “שתי ציפורים במכה”, ומאפשר תהליך החלמה אחד לתוצאות בעלות שפע של יתרונות עבור המטופלת.

ניתוחי חזה מוצלחים מבוצעים על ידי רופא פלסטי מנוסה וידידותי

על מנת להבטיח כי ניתוחי החזה הנבחרים יבוצעו לשביעות רצונכם המלאה, חשוב לבחור מנתח פלסטי מנוסה, מושכל, ידידותי וזמין, אשר מבטיח לא רק תכנון כל ההליכים המבוקשים על פי רצונכם ולאחר חשיבה משותפת על כלל השלכות הניתוח והתוצאות הצפויות – אלא גם ליווי מקצועי ומלא, החל משלב התכנון וכלה בהחלמה מלאה. רק צוות מרפאה שיעמוד לרשותכם, יספק הליך ניתוח מקצועי וליווי קרוב וזמין לפני ולאחר הניתוח – יאפשרו תוצאות מושלמות להליך שיש ביכולתו לשפר באופן דרמטי את איכות החיים, הדימוי העצמי, תחושת הנשיות והשמחה.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
ניתוחים נוספים
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג