הסיכונים הכרוכים בניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה מאפשר לנשים לקבל את החזה שהן חולמות עליו. בין אם את מרגישה שהחזה שלך קטן מדי, או בין אם צורת החזה השתנתה לאורך השנים, כתוצאה משינויים במשקל או מלידות, ניתוח הגדלת חזה מספק את האפשרות לחזה מושלם.

הניתוח להגדלת חזה הינו שכיח מאוד והסיכונים או הסיבוכים בו מעטים ונדירים. הבחירה לבצע את הגדלת החזה אצל מנתח מנוסה ומיודע, המספק ייעוץ טרם הבחירה וליווי לאחריה, ועורך את ניתוח ההגדלה בסביבה מתאימה, תוך הכנת המנותחת בהתאם ושימוש בכלים ומכשירים חדישים, מפחיתה את הסיכון לסיבוכים משמעותית. מה חשוב לדעת לפני ניתוח להגדלת חזה, ומהם הסיבוכים שכדאי להימנע מהם? על כך ועוד, במאמר שלפניכם.

אין הליך רפואי שהוא לגמרי משוחרר מסיכון לסיבוכים

ניתוח הגדלת חזה הינו ניתוח המבוצע בהרדמה. חשוב לבצע את הניתוח בסביבה סטרילית ולהקפיד על תנאי החלמה נאותים. ניתן לבחור במספר סוגי שתלים, והתאמת סוג וגודל השתלים למנותחת ישפיעו גם הם על אופן ההחלמה ואי הופעה של סיבוכים. הקפדה על כל אלה, תבטיח ניתוח הגדלת חזה שהוא בטוח ותוצאותיו כמצופה, החלמה מהירה ובטוחה ללא סיבוכים ומטופלת מרוצה בעלת חזה מעוצב לפי בחירתה.

תופעות לוואי שכיחות לאחר הניתוח

במהלך ההחלמה ייתכן שתרגישי שינויים ברקמה, בגודל, בתחושה וברגישות בשדייך. כל אלה אינם סיבוכים והם תהליכים טבעיים המלווים את החלמת הגוף מהגדלת החזה. בין השאר, את עשוייה להרגיש:

• נפיחות או אודם מקומי קל

• כאבים מקומיים בימים שלאחר הניתוח

• איזורים קשים למגע בשדיים, הנגרמים בשל הנפיחות או הבצקות המקומיות

• שינויים ברגישות באזור השדיים – רגישות יתר או אזורים שאיבדו רגישות. ייתכן אפילו שינוי אחר בכל אחד מהשדיים (אחד רגיש מאוד, שני פחות רגיש ביחס לטרום הניתוח)

• כאבי שרירים – באזור הצלעות, הידיים והחזה

• הזדקרות קבועה של הפטמות

תופעות אלה הן נורמאליות ומהוות חלק מן ההחלמה הבריאה מניתוח הגדלת חזה, והן כולן צפויות לחלוף בתוך מספר ימים ועד שישה חודשים מיום הניתוח (כאשר גם באלה הנעלמות באיטיות, נראה הטבה הדרגתית ככל שהזמן חולף).

בנוסף, את עשויה לחוות נפיחות ו/או חוסר סימטריה בשדיים, עייפות, תשישות וכאבים כוללים (כתוצאה מההרדמה). גם אלה, אינם סיבוכים בדרך כלל והם יחלפו מעצמם בחלוף הזמן

סיבוכים וסיכונים בניתוח הגדלת חזה

במקרים הבאים, יש לפנות לרופא המנתח ללא דיחוי.

• זיהום – כאשר לאחר הניתוח נצפית עלייה בחום הגוף, וישנם תסמיני זיהום כמו אודם או כאב באזור הניתוח – עולה החשד לזיהום מקומי. ישנם מנתחים המבקשים מן המטופלות ליטול אנטיביוטיקה כתרופה מונעת לפני ניתוח להגדלת חזה. עם החשש שמתפתח זיהום חשוב לפנות ללא דיחוי לרופא המנתח ולטפל בזיהום. חשוב לציין שמדובר בסיבוך נדיר שבדרך כלל מגיב היטב לטיפול אנטיביוטי, ועם זאת, בחלק מן המקרים יהיה צורך להוציא את השתלים ולהחזיר אותם לאחר החלמה.

• דימום – בחלק מן המקרים אנו רואים דימום מקומי קל אשר נספג מעצמו בתוך כמה ימים לאחר הגדלת החזה. במקרים נדירים מתפתח זיהום אקוטי, בדרך כלל ביממה שלאחר הניתוח. במקרים אלה נראה הקשייה של רקמת השד, כאבים מקומיים, והתנפחות. חשוב לפנות ללא דיחוי לרופא המטפל.

• קרע של השתלים – גם סיבוך זה הוא נדיר כים, כתוצאה משימוש בשתלים איכותיים שבדרך כלל מלווים את המנותחת לאורך כל חייה. אם יש שינוי בתחושה בשד, שד רך או קשה יותר מהרגיל, או הופעה של גוש בקרבת מקום לאזור הימצאות השתלים, חשוב לפנות לרופא המנתח ולבצע אבחון מדוייק של הבעיה באמצעות בדיקות אולטרה-סאונד או MRI. במידת הצורך, תבוצע החלפה של השתלים.

לסיכום

על אף שניתוח הגדלה של החזה הינו ניתוח לכל דבר ועניין, מדובר בניתוח בטוח יחסית שכל אחת מתופעות הלוואי שלו היא נדירה וניתנת לטיפול. תוכלי להבטיח מיעוט סיבוכים אם תבחרי ברופא מנתח איכותי, מנוסה וקשוב, שיבטיח ביצוע איכותי של הגדלת החזה לשביעות רצונך, ולאחריה ליווי בתהליך ההרדמה.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
ניתוחים נוספים
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג