סיבות לביצוע ניתוח החלפת שתלי סיליקון

סיבות לביצוע ניתוח החלפת שתלי סיליקון

ניתוח הגדלת חזה הינו אחד הניתוחים הפופולריים ביותר בכירורגיה אסתטית. זהו הניתוח השכיח ביותר בקרב נשים. מטרתו העיקרית היא לגרום לשינוי צורה ונפח החזה, שישפר את המראה הנשי ואף יעזור להעלאת הביטחון העצמי. השתל אותו מכניסים לתוך החזה הנשי, עשוי מסיליקון, שככלל מוצרי התעשייה נוטה להישחק עם הזמן. ההמלצה הגורפת, הינה להחליף את השתלים אחת ל- 10 שנים, אך יש אלו שיחלקו עליה ולא יגדירו תקופת זמן ספציפית. בנוסף לשחיקה המצריכה החלפה, ישנן סיבות נוספות שיובילו לניתוח החלפת שתלי סיליקון.

צורך תמידי בשיפור המראה

הגדלת חזה באמצעות שתלי סיליקון, מתבצע מרצונה הבלעדי של כל אישה. חלק מהיתרונות הניתוח הינם העלאת הביטחון העצמי והעצמת  הנשיות.  מאוד יתכן כי מי שכבר  עברה הגדלת חזה, תרצה כעבור מס’ שנים להחליף את השתל ליותר גדול.  במהלך השנים משתנה מבנה הגוף גם בשל הריונות ולידות וגם בשל ההתבגרות. שתל שהתאים למבנה הגוף בעשור השני לחיים לא תמיד מתאים בעשור השלישי והרבעי . במהלך השנים נמתח העור , השד גולש ונראה ריק וצנוח יותר מבעבר. לפעמים כשמחליפים שתלים יש צורך להחליף גם את גודל השתל ואת צורתו כדי להתאימו למבנה השד ולקבל תוצאה טובה יותר. לפני הניתוח  יידרש תכנון ומדידות קפדניות להתאמת השתל.  לפעמים  בשל חזה נפול החלפת השתלים בלבד אינה מספיקה.  כדי  לעצב את החזה ולתת לו צורה יפה יש צורך בהרמת חזה שכוללת למעשה הרמת הפטמה והעטרה (לפעמים גם הקטנת העטרה  שמתרחבת בשל הריונות והנקה) והסרת עודפי העור.

הכרחיות החלפת שתלים לאחר 10 שנים

מומחים רבים טוענים, כי בתום תקופה בת 10 שנים, יש צורך להחליף את שתלי הסיליקון. האם זה מחייב אותנו לרוץ למנתח, בדיוק כאשר התאריך בשעון מסמן על סיום השנה העשירית? לא בהכרח. אמנם שכיחות הקרעים בשתלים ודליפה עולים לאחר 10 שנים אך יש לא מעט נשים עם שתלים טובים ושלמים גם כעבור 20 שנים ויותר. נשים שהושתלו בגופן שתלים יכולות  לבצע מעקב ובמידה  ואובחנו קרעים או דליפה בשתל, יהיה צורך בהחלפה. בדיקות שיכולות לעזור במעקב לאחר מצב השתל, הינן אולטרסאונד ,MRI, על סמך בדיקות אילו יודע הרופא לאבחן פגמים בשתל.

סיבוכים אפשריים

תופעות הלוואי שמאפיינות כל ניתוח להגדלת חזה עלולים להופיע גם כאן. מדובר בהצטברות נוזלים סביב השתל, דימומים, זיהומים ושינויי תחושה  אשר אינם מעידים על ביצוע לקוי של הניתוח. החלפת שתלי סיליקון יכול להיות ניתוח פשוט מאוד, אך לעיתים עלול להיות מורכב יותר מהניתוח הראשון. הסיבות שיכולות להוביל לכך הן שדיים נפולים, עור דק או עיבוי הקופסית והתקשות. כאשר מדובר בהחלפת שתלים עקב קרע, יש צורך להוציא את הסיליקון שדלף. ולפעמים גם לכרות את הקופסית כולה או חלק ממנה ,לפעמים יש צורך בהשארת נקזים למס’ ימים כדי למנוע הצטברות נוזלים בחלל שבין השתל ורקמת השד.

כותב המאמר ד”ר שלמה ברודובסקי , מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג