הנקה לאחר ניתוח הגדלת חזה

נשים רבות השוקלות לעבור ניתוח פלסטי להגדלת חזה חוששות מהשפעת השתלים על יכולת ההנקה שלהן. חשוב לומר: אין מניעה להניק לאחר החדרת שתלים  לחזה. השתלים אינם פוגעים בתהליך ייצור החלב.  השתלים בטוחים לשימוש גם בתקופות הנקה וללא השפעה או מעבר של חומרים בין השתל לחלב שבשד. עוד פרטים על הנקה לאחר ניתוח הגדלת חזה – במאמר שלפניכם.

השאלה הנפוצה ביותר לקראת ניתוח להגדלת חזה – האם אוכל להניק?

ניתוח הגדלת חזה הינו אחד הניתוחים הפופולאריים ביותר כיום. הוא מאפשר לשפר את מראה הגוף הנשי, עוזר בשיפור התדמית והביטחון העצמי. נשים רבות מעידות על עליה בביטחון העצמי ובשיפור ההרגשה האישית בעקבות הניתוח. אך לא מעט נשים צעירות מבטאות את החשש לגבי הקשר בין הניתוח להגדלת חזה לאי יכולת להניק בעתיד. שאלה זו חשובה – אנחנו מעודדים קבלת מידע מלא והחלטה מושכלת בנוגע לניתוח, אבל חשוב לומר –  אין קשר בין ניתוח הגדלת חזה עי’ שתלים ליכולת להניק.

מתי לא מומלץ לעבור ניתוח להגדלת חזה?

לרוב הנשים , לאחר הריון , לידה והנקה, משנה החזה את צורתו וגודלו במידה  זו או אחרת. אצל חלק מהנשים בתום תקופת ההנקה משתנה החזה רק במעט ואילו באחרות הוא משתנה מאוד.  לרוב הנשים העור נהיה רפוי, רקמת  שד מתדלדלת והחזה צונח ונראה יותר קטן. באחרות הוא גדל מאוד ( במיוחד בנשים שעולות במשקל לאחר הלידה). מטבע הדברים אצל נשים שלא מניקות החזה משתנה אך במעט מאוד. וההמלצה היא לשקול ניתוח למי שמתכננת הריון ,לידה והנקה זמן קצר לאחר הניתוח. לנשים שעברו ניתוח להגדלת החזה וחשוב להן  לשמור על צורתו וגודלו מומלץ להפסיק את הגודש של החזה ויצירת החלב בהקדם. ככל שהגודש יפסק מוקדם יותר כך החזה ישמר טוב יותר.  אם את מתכננת להיכנס להריון בזמן הקרוב – נמליץ לך להמתין עם הניתוח עד לאחר לידה מוצלחת וסיום הנקה.

נדגיש שוב, שעצם הימצאות השתל בתוך השד אינו מפריע להיווצרות החלב, אינו מפריע להנקה ואינו מזיק לתינוק היונק.

חשוב גם לציין שלא מומלץ לנשים לפני לידה להחדיר שתלים מאוד גדולים מכיוון שבזמן ההיריון החזה גדל עוד יותר והעור נמתח עוד יותר.

חשוב לבחור מנתח  מקצועי ובעל ניסיון, שידע לקחת בחשבון את כל האמור ולהתאים נכון את השתלים.

נקודה לסיום – אל תחששי לנסות

לא כולן מצליחות להניק, גם ללא שתל בחזה. במיוחד לאחר לידה ראשונה. הופתענו לגלות שאחוז גבוה של נשים  (לאחר הניתוח וגם נשים שלא עברו ניתוח בחזה). כדי לשמור על הצורה היפה של החזה, אפילו לא מנסות להניק.                                                                                          לאי הצלחה של תהליך ההנקה יש סיבות רבות (חלקן גדול מהן על רקע רגשי). אבל מה שחשוב הוא לנסות, שוב ושוב. נשים רבות מתארות תקופה ארוכה של כחודש ואפילו יותר שבה לומד התינוק את אימו ולהיפך, נדרשת זמינות ומחויבות גדולה לתהליך ההנקה. מכיוון שהסיכוי שניתוח להגדלת חזה פגע ביכולת להנקה הוא אפסי, גדול יותר הסיכוי ש”את לא מייצרת מספיק חלב”, נמליץ לך (אם את מעוניינת להניק) לנסות ללא חשש.

במידה ועברת ניתוח בעבר והחזה השתנה לאחר ההנקה; התדלדל, התרוקן או צנח, תמיד אשפר לשפר את צורתו וגודלו. ולהניק את תינוקך ללא כל חשש.

כותב המאמר ד”ר שלמה ברודובסקי , מומחה לכירורגיה פלסטית.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג