צלקות לאחר ניתוח הגדלת חזה

נשים רבות בוחרות לעצב ולהגדיל את החזה שלהן, ועם הטכנולוגיה הכירורגית המתקדמת הזמינה בימינו, כמות הנשים הבוחרות בפרוצדורה המהירה והמוצלחת הולכת וגדלה.

ישנן סיבות רבות ומהותיות המובילות אישה לבחור בהגדלת חזה:

– חזה קטן גנטית

– חזה שהשתנה מהריונות והנקה

– חזה שהשתנה מהגיל

– ועוד סיבות רבות

לא משנה מה מוביל אותך לבחון את האפשרות לבצע הגדלה לחזה שלך, הרי שאת בוודאי תוהה, כמו נשים רבות אחרות, לגבי ההליך, אחוזי ההצלחה, ושאלת האסתטיקה של אחרי הניתוח.

בעבר, הגדלות חזה היו נעשות בטכניקות שונות ועם חתכים מסוימים שהיו עלולים להשאיר צלקות שהיו גורמות לנשים רבות להירתע מההליך הכירורגי זה, אך כיום חשש זה הולך ונעלם בכל הנוגע לניתוחי הגדלת חזה, צלקות הפכו לנחלת העבר, וניתן לבצע את ההליך כולו במינימום פגיעה במרקם העור, תוך קבלת התוצאות המדויקות ביותר בעיצוב והגדלת החזה.

סוגי החתכים בניתוח הגדלת חזה

עם חתך של בין 4-5 סנטימטרים, ישנו ביטחון רב בביצוע הגדלת חזה. צלקות מהגדלה, במידה ויהיו, יהיו מוסתרות היטב, או בלתי נראות, ולרוב לא ישפיעו על האסתטיקה של הגוף שלך לאחר ההגדלה.

חתך בקפל התת-שדי הינו דוגמא לחתך שמוסתר כמעט לגמרי מיד לאחר הניתוח, שכן השד מונח על חלק זה ומצניע את הצלקת הקטנה באופן מלא. יתרון נוסף לחתך זה בניתוח להגדלה הוא כמובן ההימנעות המוחלטת מפגיעה כלשהי בבלוטת השד.

חתך בבית השחי מאפשר ריפוי מהיר ומלא יותר של הצלקת, שלרוב אינה נראית כלל ונעלמת כמעט לחלוטין, מה גם שהיא נמצאת באזור שלא מקבל תשומת לב של העין. החיסרון בחתך זה הוא האתגר הכירורגי שבו, שכן בהליך זה קשה יותר למקם את השתל בצורה מושלמת, מה שהופך אותו לניתוח הגדלה פחות פופולארי.

חתך בגבול התחתון של העטרה – העטרה הינה ה”כתר” המקיף את הפטמה, ומיקום החתך בגבול שבין העור הרגיל לבין הפטמה ממנף את המרקם השונה של האזור בכדי להצניע את הצלקת המזערית שלרוב מחלימה היטב ונעלמת כמעט לחלוטין, אלא מעיני מי שמתבונן ומחפש אותה.

מידע כללי וחיוני על הגדלות חזה

ההליך הכירורגי של הגדלת החזה מתבצע כמעט תמיד תחת הרדמה מלאה של המנותחת. לאחר ההגדלה תחושי נפיחות קלה ואי-נוחות מסוימת, וכמובן רגישות באזור, אך תופעות אלו חולפות מאליהן בתהליך ההתאוששות שלאחר הניתוח.

לרוב הכאבים המלווים את ההחלמה אינם חמורים, והרופא יתאים לך טיפול אנטיביוטי כנהוג לאחר ניתוח הגדלת חזה. צלקות מתחילות להתגבש בצורה אסתטית בהתאם לחתך וההחלמה שלהן מלווה בטיפול הולם בכדי להביאן לכדי העלמות והיטמעות בצורה המיטיבה ביותר – רפואית ואסתטית.

מיד אחרי הגדלת החזה יש ללבוש חזייה ייעודית לתקופה מסוימת, המתחילה ביומיים רצופים, בכדי למנוע תנודות ותזוזות ולאפשר את ההחלמה הראשונית של הרקמות המנותחות. לאחר מכן יש ללבוש את החזיה גם בלילה למשך תקופת זמן מסוימת לפי קביעת הרופא, תקופה שלרוב לא תעלה על 45 יום.

ד"ר שלמה ברודובסקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בעל ותק של למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום, סגן מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז רפואי "אסף הרופא" וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. עורך ניתוחים פלסטיים ואסתטיים הכוללים: הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה בקרב נשים וגברים, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ניתוחי אף, ניתוח פלסטי להצמדת אוזניים, ניתוחי עפעפיים. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה צלצל/י 03.9670653
ניתוחים נוספים
everest credit
צרו קשר
לחצו לחיוג